1. Anasayfa
  2. Sektörel

Acer Teknik Servisi ile Bilgisayarların Performansı Yükseliyor

Acer Teknik Servisi ile Bilgisayarların Performansı Yükseliyor

İlk kullanmaya başladığınız zamanları hatırlayıp, şimdi ile kıyasladığınızda bilgisayarlarınız epey yavaş mı geliyor? Ee o zaman bilgisayarlar kullandıkça yavaşlıyor ve bu oranda bir zaman sonra neredeyse çalışmaz hale mi gelecek? Tabi ki Hayır. Laptop ya da masaüstü farksız tüm bilgisayarlar uzun süre aynı işletim sistemini kullandıklarında ve donanım bakımlarını yapılmadığında, ilk aldığınız hali ile alakası olmayacaktır. Acer Servis sizlere düzenli olarak donanım ve yazılım temizliklerinin yapılmasını ve bilinçli kullanılmasını tavsiye eder. Bilinçli kullanmak nedir? Bilgisayara ne indirdiğinize, nelere izin verdiğinize dikkat ederek kullanmaktır. Hangi programlarda donanımlar ne kadar yük altında kalabilir? bakım zamanı geldi mi? işletim sisteminde bir sorun mu var? gibi sorulara cevap verebiliyor bir durumdaysanız, bilinçli bir kullanıcısınız demektir.

Acer Servis Bilgisayarlarınızı Koruyor

Birazdan vereceğimiz tüyolar ile, bilgisayarlarınızı daha bilinçli bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylelikle uzun bir süre performans düşüşü yaşamadan devam edersiniz. Tabi ki temizlik zamanı geldiğinde profesyonel bir şekilde bakım görmesi gerekecektir. Şimdi işletim sistemi tarafını nasıl daha açık hale getirerek nasıl kullanırsınız onu anlatalım. Uzman ekiplerden destek almak isterseniz Acer Laptop Servisi sizlere destek olacaktır.

Bilgisayar Virüssüz Nasıl Kullanılır?

  • İlk önce hali hazırda kullandığınız bilgisayar yazılımının temiz olduğundan emin olun.
  • Emin değilseniz, işletim sistemini en yalın hali ile kurarak yedekleri temizleyip geri yükleyecek uzman servislerden destek alın.
  • Temiz bir işletim sistemi ile bilgisayar kullanmaya devam etmek için hiç bir program ismi vermeyeceğiz.
  • Her şeyi kendiniz kontrol ederek kullanacaksınız,
  • ilk iş olarak herhangi bir klasör açarak, klasör seçeneklerine tıklayın. ( Görünüm-Seçenekler-Klasör ve arama seçeneklerini değiştir. )
  • Buradan görünüm sekmesinin altında yapmanız gereken iki şey var. 1-Gizli Klasörleri Göster seçeneğini aktif edin. 2-Bilinen uzantıları gizle işaretini kaldırın.
  • Bu seçenekten sonra isim değiştirirken dikkatli olunmalıdır. Örnek.jpg olarak gözükecek olan resimlerin .jpg kısımlarını silmeyin.
  • Böylelikle bir dosya indirdiğinizde ne olduğunu açık açık göreceksiniz. Bir resim indirirseniz ve örnek.exe olarak gözüküyorsa, o resim değildir!
  • Gizli olan şeyleri görmekte size virüsleri görmenizi sağlayacak, mesela bir flash taktınız ve içerisinde autorun.exe gizli olarak duruyor. Bu Autorun virüsü olabilir.

Tüm dikkatlere rağmen bilgisayarlarınızda sorunlar yaşarsanız, Acer Teknik Servisi ile görüşerek fikir sahibi olabilir randevu alabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir