1. Anasayfa
  2. Sektörel

Apple Servis Merkezi Hizmetinizde

Apple Servis Merkezi Hizmetinizde

Macbook gibi dizüstü bilgisayarlar ne kadar hassastır hepiniz biliyorsunuz. İnce ve kibar tasarımları, dışarıdan herhangi bir darbede büyük hasar görebilmektedir. Bu yüzden kılıf vb. ek koruyucular kullanmanızı öneririz. Artan dolar kurundan sonra iyice pahalı hale gelen apple bilgisayar ve onarımları epey maliyetli hale geldi. Apple yedek parça ürünleri fiyatları da arttığından dolayı, onarım ve değişim işlemlerinde apple yetkili servis merkezlerine yüksek tutarlar ödeyebilirsiniz. Yıllardır alanında uzman teknik ekiplerin çalıştığı Apple Servis hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Apple Yedek Parça Değişimleri

Her zaman ilk öncelik orijinal yedek parçalar kullanmaktır. Ancak orijinal yedek parçalar fiyat olarak bilgisayar sahiplerine yüksek geldiği durumlarda A Kalite yedek parçalar ile, arızalı olan donanımın değişikliği yapılabilir. A Kalite altı hiç bir ürün kullanılmamalıdır. Yan sanayi ve çıkma ürünler kullanan teknik servislerden uzak durmalısınız. Bu tarz ürünler ile parça değişimi yapıldığında bilgisayarlarda daha ciddi kalıcı hasarlar meydana gelebilmektedir. Kısa devlere oluşarak anakart ve diğer donanımlara büyük zarar vererek, bilgisayarlar kullanılmaz hale gelebilir. Bu sebepten dolayı Macbook Servisi seçerken dikkatli ve seçici olmalısınız.

Apple Klavye değişimi, ekran paneli değişimi, anakart tamiri, batarya değişimi ve tamiri, şarj soketi ve adaptör tamirleri, bakım temizlik vb. işlemlerde ihtiyaç duyduğunuz apple teknik desteğe ulaşmak istediğinizde detaylı bir arama yapmanızı tavsiye ederiz. Daha önceden yapılmış bilgisayarlara ve işlem yaptırmış, bilgisayarlarını teslim edip teslim almış bilgisayar sahiplerinin yorumlarına dikkat edebilirsiniz. Her yapılan işlem için detaylı rapor istemelisiniz.

Değişen parçalara ait bir belge isteyip ve garanti sürelerini teyit ettiriniz. Bu şekilde, eski ya da bozuk bir üründen siz sorumlu olmazsınız. Arızanın tekrarlaması durumunda ücretsiz bir şekilde yeniden işlem yaptırabilirsiniz. Onarım veya parça değişimi gibi işlemlerde donanım temizliklerinin yapılmasını da talep etmelisiniz. Hazır bilgisayarın donanımlarına ulaşılmışken, termal macun değişimleri ve tozların temizlenmesi, bilgisayara rahat bir nefes aldırır. İşletim sistemlerinin de temizlenmesi için yeniden işletim sistemi kurmadan önce Yedeklerinizin alındığından emin olunuz. Apple Bilgisayar Servisi ile tüm bu işlemler, aklınız kalmayacak şekilde büyük bir titizlik ve özen gösterilerek yapılmaktadır.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir