1. Anasayfa
  2. Teknoloji

AMD, Ryzen 3000 İşlemcilerde Akıllı Erişim Belleği (Yeniden Boyutlandırılabilir BAR) Teknolojisini Etkinleştiriyor

AMD, Ryzen 3000 İşlemcilerde Akıllı Erişim Belleği (Yeniden Boyutlandırılabilir BAR) Teknolojisini Etkinleştiriyor
0

AMD, kullanıcılarından gelen geri bildirimleri dinledikten sonra, eski Ryzen 3000 işlemcilerde oyun performansını iyileştirmek için Akıllı Erişim Belleği (Yeniden Boyutlandırılabilir BAR) teknolojisini etkinleştirmeye karar verdi.

Radeon RX 6700 XT grafik kartının sunumu sırasında Scott Herkelman, AMD’nin Smart sağlayacağını doğruladı Zen2 tabanlı işlemciler için Bellek desteğine erişin. Bu teknoloji, işlemcinin grafik bağdaştırıcısı ile daha verimli iletişim kurmasını sağlar. CPU, tüm video belleğine erişebilir (modele bağlı olarak 16GB veya 12GB), bu da belirli iş yükleri altında performansı artırmaya yardımcı olur.

PC oyunlarında, AMD Smart Access Memory teknolojisi% 16’ya varan performans iyileştirmeleri ve Navi 21 GPU’lar için yaklaşık% 6 sağlar AMD henüz Zen2 ve Navi22 tabanlı yapılandırmalar için kesin rakamlar sağlamamıştır.

AMD Akıllı Erişim Belleği

Yeni duyuru kimseyi şaşırtmamalı. NVIDIA geçtiğimiz günlerde GeForce grafik kartlarına RTX 3060 ile başlayarak Yeniden Boyutlandırılabilir BAR desteği ekleyeceğini duyurdu . Şirket, teknolojiyi AMD 400 serisi anakartlarda destekleyeceğini, ancak yalnızca Zen3 işlemcileri kullanırken destekleyeceğini doğruladı.

Akıllı Erişim Bellek Teknolojisi için AMD Sunumunu Onaylayan Destek

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir