1. Anasayfa
  2. Teknoloji

AMD, 15 Mart’ta 3. Nesil EPYC Milan İşlemcilerini Tanıtacak

AMD, 15 Mart’ta 3. Nesil EPYC Milan İşlemcilerini Tanıtacak
0

AMD, 15 Mart’ta 8 ila 64 çekirdekli 19 EPYC Milan işlemci modelini açıklayacak. Tüm seri Zen3 mimarisine dayalı olacak ve Roma kodlu Zen2 mimarisine dayalı EPYC serisinin yerini alacak.

AMD, 15 Mart 2021 Pazartesi günü saat 08:00 PT / 11:00 ET itibarıyla yeni 3. Nesil AMD EPYC Milan işlemcileri için küresel bir dijital lansman gerçekleştirecek. Web yayınının tekrarı görüntülenebilir olacak ve tamamlandığında, etkinlikten bir yıl sonra yayınlanacaktır.

Yeni 3. Nesil AMD EPYC Milan işlemci mimarisi, 4,1 GHz’lik daha yüksek turbo saat hızlarına ve 128 iş parçacığı ile 64 çekirdeğe kadar sahip olacak. Buna karşılık, mevcut Zen2 tabanlı seriler 3.7GHz’e kadar hız aşırtma yapabiliyor. Hat ayrıca, tek işlemcili sistemler için özel olarak tasarlanmış P serisi hibrit işlemcileri (SKU’lar) da içerir. Diğer SKU’lar, çift işlemcili yapılandırmalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

AMD EPYC Milan İşlemciler

AMD Zen3 mimarisine dayalı EPYC, SP3 soketi için en yeni sunucu işlemci serisi olacaktır. AMD’nin Zen4 (5nm) Genoa serisini SP5 soketinde piyasaya sürmesi ve daha büyük paketlere izin vererek yonga başına 12 yongaya izin vererek Milan üzerindeki çekirdek sayısını 32 artırması bekleniyor.

AMD EPYC İşlemci Serisi

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir