1. Anasayfa
  2. Rehber

YouTube İnternete Bağlı Değilsiniz. Bağlantınızı Kontrol Edin [Çözüm]

YouTube İnternete Bağlı Değilsiniz. Bağlantınızı Kontrol Edin [Çözüm]

Dünyanın en popüler video izleme sitelerinden birisi olan youtube, bazı zamanlarda maalesef kullanıcılara ufak sıkıntılar yaşatmaktadır. Bu yazımızda youtube internete bağlı değilsiniz, youtube internete bağlı değilsiniz. bağlantınızı kontrol edin gibi başlıkların çözümlerini kısaca sizlere anlatarak çözüm yolunu bulmaya çalışacağız.

İnternet bağlantısı ile yaşanılan problemler kullanıcıların en korkulu rüyalarından birisidir. Bizlerde bu tür bir problemi tekrar yaşamamanız adına ve youtube sitesinin düzgün çalışması için bir kaç tane çözüm önerisinde bulunacağız.

DNS Adreslerinizi Değiştirin

Bilgisayarınızın DNS adreslerinde eğer bir çakışma söz konusu ise yukarıdaki uyarıyı almanız çok olası bir ihtimaldir.

Bilgisayarınızın Ağ ve Paylaşım Merkezi ayarlarına girerek DNS ayarlarınızı bağlı olduğunuz ağ üzerinden kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer başka bir DNS adresi yazılı ise otomatik dns seçimi uygulayın, otomatik ayarda ise “8.8.8.8” ve “8.8.4.4” düzeni ile birlikte ayarları uygulayabilirsiniz.

Reklam Engelleme Eklenti ve Programlarını Kapatın

Hatamızın asıl sebeplerinden biriside reklam engelleme eklentisi kullanımıdır ki gelen güncellemeler youtube sürümü ile hata konumuna düşmektedir.

Adguard, Adblock gibi birçok farklı reklam engelleme eklentisinin olduğunu bilmekteyiz. Bu tür eklentiler youtube üzerinde kullanılırken gelen farklı güncellemeler ile birlikte youtube internet bağlantınızı kontrol edin hatasını almanızı sağlamaktadır. Bu tür yazılımları kapatarak çözüme hızlıca ulaşabilirsiniz.

VPN Araçlarını Kapatın

Bilgisayarımızda kullanmış olduğumuz VPN yazılımları bilgisayarımızın hem İP hem de DNS ayarlarını tamamen değiştirerek farklı konumlara getirdiği için bu tür hatalar meydana gelebilmektedir.

VPN kullanımları birçok sitede başarılı oluyorken bazı zamanlarda maallesef internet bağlantısı hataları almaktayız. Chrome, Mozilla, Opera gibi farklı tarayıcılarda kullandığınız vpn araçlarını kapatarak youtube sitesine tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Modeminizi Resetleyin

Modemler, internet ağını bilgisayarlarımıza ve mobil cihazlarımıza yayan ve tabii ki hız konusunda bizlere harika performanslar sergileyen cihazlardır.

İnternet ağında bir problem oluştuğunda genel olarak biz kullanıcılar modem resetleme işlemi yaparak bu tür sorunların çözülmesini beklemekteyiz. Bazen ufak problemler yukarıdaki gibi hatalara neden olacağı için sizlerde evinizde bulunan modemi resetleyerek hatanın geçmesini sağlayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir