1. Anasayfa
  2. Xiaomi

Yeni Xiaomi 15 Akıllı Telefonuna İlişkin İlk Ayrıntılar

Yeni Xiaomi 15 Akıllı Telefonuna İlişkin İlk Ayrıntılar

Her yıl olduğu gibi, Xiaomi, gelecek nesil amiral gemisi Snapdragon işlemcili yeni akıllı telefonlarını ilk piyasaya süren şirket olabilir. Son zamanlarda, temel Xiaomi 15 modeli hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı.

Bilinen sızıntıcı Digital Chat Station’a göre, bu cihaz 1,5K çözünürlüğe sahip nispeten küçük bir düz ekrana sahip olacak. Ana kamera 50MP çözünürlüğe sahip olacak ve ekranın altında bir ultrasonik parmak izi tarayıcısı olacak. Kablosuz şarj ve hafif bir gövde de bekleniyor.

Ekran çözünürlüğü 1,5K olduğu için, muhtemelen standart Xiaomi 15’ten bahsediyoruz, çünkü Xiaomi Pro versiyonlarında QHD+ çözünürlük kullanılıyor. Ana kameranın değişken diyafram açıklığına sahip olması da mümkün, çünkü bu ek alan gerektiriyor.

Xiaomi genellikle amiral gemisi akıllı telefonlarını Çin’de Ekim ayının başında piyasaya sürüyor ve uluslararası lansman ertesi yılın başında MWC fuarında gerçekleşiyor. Bu nedenle, Türk kullanıcıların Xiaomi 15’in gelecek yıl Şubat ayına kadar beklemesi gerekecek. Bu cihaz, Samsung Galaxy S25 serisinin ilk rakiplerinden biri olacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir