1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yeni Arctic Cooling MX-5 Termal Macunu Tanıtıldı

Yeni Arctic Cooling MX-5 Termal Macunu Tanıtıldı
0

Kişisel bilgisayarlar için su soğutma sistemleri, soğutucular ve bileşenlerin önde gelen üreticilerinden biri olan İsviçreli şirket Arctic, bugün resmi olarak Arctic Cooling MX-5 işlemci termal macununu duyurdu.

Arctic Cooling MX-5’in yeni geliştirilen yüksek performanslı termal gresi, PC işlemcilerini ve grafik kartlarını uzun süre soğuturken güvenilir ısı dağılımı sağlamak için ideal ısı transferi özelliğini sunar .

Arctic Cooling MX-5 Termal Gres, spatulalı veya spatulasız 2 ila 50 gram arasında mevcuttur. Arctic Cooling’den gelen tüm termal macunlar gibi, MX-5 de metal içermez ve kullanımı çok güvenlidir, kısa devre, korozyon hasarı veya elektrik deşarjı olasılığını ortadan kaldırır.

Maddenin çok düşük viskozitesi sayesinde Arctic Cooling MX-5’in uygulanması artık çok kolay. Termal gres, soğutucu soğutucunun aşağı kuvvetinin temas basıncı nedeniyle son derece ince bir film şeklinde işlemciye eşit şekilde dağıtılabilir . Yüksek termal iletkenliği nedeniyle, MX-5 düşük termal dirence sahiptir ve bu da işlemci ömrünü ve performansını uzatmaya yardımcı olabilir.

Arctic Cooling MX-5 İşlemciye sürülmesi

Arctic Cooling MX-5, soğutucu ve soğutuculardaki küçük kusurları gidermek için dolgu maddesi olarak karbon mikropartikülleri kullanır ve işlemciden basınç yüzeyine ısı transferini iyileştirir. Termal gres, ister masaüstü bilgisayar, ister dizüstü bilgisayar veya oyun konsolu olsun, tüm bilgisayar ve grafik işlem birimlerinde kullanım için idealdir.

Arctic Cooling MX-5 çeşitleri

Arctic Cooling MX-5 Özellikleri

  • Kullanım sıcaklığı: -40 ila +180 ℃.
  • Hacim direnci: 1,9 X 10 ^ 13 Ω-cm.
  • Arıza gerilimi: 250 V / mil.
  • Garanti: Hizmet ömrü 8 yıldır.
  • Viskozite: 550 puan.
  • Yoğunluk: 3,2 g / cm³.
  • Renk: Mavi.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir