1. Anasayfa
 2. Yaşam

Yaz Tatilinde Neden Bodrum’a Gidilmeli?

Yaz Tatilinde Neden Bodrum’a Gidilmeli?
0

Bodrum; coğrafya derslerinden aşina olduğumuz üzere Muğla sınırları içerisinde bulunur. Antalya’nın ilçeleri ile beraber Türkiye’nin turizm cenneti olarak bilinir. Yeşil ile maviyi bir araya getiren doğası ile dikkat çeker. Bunun yanı sıra, deniz, kum ve güneş üçlüsünü en iyi şekilde yaşamak isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Bodrum hakkında çok fazla önyargı var! İnsanlar; buradaki yeme içme fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşünüyorlar. Buna ek olarak, otel odalarının fiyatlarının yüksek olduğu da dile getiren sıkıntılar arasında bulunuyor. Ayrıca, Bodrum’un popüler hale geldikçe güvensizleştiği ve eski özelliklerini kaybettiğine dair birtakım eleştiriler de yok değil! Ancak, Bodrum; yine de güzel bir tatil yapmak isteyenlerin adresi! Bodrum otel seçenekleri başta olmak üzere çok sayıda ayrıcalığı bünyesinde barındıran Bodrum; bundan yıllar sonra dahi tatil sevdalıların gözdesi olmaya devam edecek.

Bodrum’u Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

Bodrum; Ege ve Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Ancak, zannedildiği gibi boğucu bir havası yoktur. Hatta, nemi hissettirmeyen bir yer oluşu ile dikkat çeker. Yazın son derece sıcak günlerinde tatil yapmak adına çok uygun bir ortamı vardır. Bodrum; deniziyle de fark yaratır. Bilhassa serin bir denizinin oluşu ile öne çıkar. Yazın gerçek anlamda serinlemek isteyenlere hitap eder. Bodrum; sokakları ile de taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakır. Bembeyaz evleri, daracık sokakları ve insanlara 90’lı yılları hatırlatan havası ile beğeni toplar.

Bodrum’u gezip görmek adına o kadar çok sebebiniz var ki… Torba, Turgutreis, Güvercinlik, Yalıkavak ve daha birçok bölgede tam da hayal ettiğiniz gibi bir tatil yapabilirsiniz. Bir başka deyişle, Bodrum’un her bir köşesinin son derece değerli olduğunu söylemeliyiz. İşin bir de konaklama kısmı bulunuyor. Bodrum otel seçenekleri kesinlikle gözünüzü korkutmamalı! Biraz araştırma yaptığınız takdirde uygun fiyatlı Bodrum otelleri ile karşılaşırsınız. Ancak, tatil için ayıracağınız ciddi bir bütçeniz varsa size hitap eden otellerin de olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Son olarak, yolunuz Bodrum’a düştüğü takdirde ekşili palamut, kabak çiçeği dolması, keşkek, kefal dolması, çökertme kebabı, lokum pilavı gibi yemekleri denemelisiniz.

Bodrum’a Gidecek Olanlara Otel Tavsiyeleri

Bodrum otelleri arasından seçim yaparken biraz zorlanacaksınız. Ancak, başta erken rezervasyon olmak üzere çeşitli indirim ve kampanyaları takip ettiğiniz takdirde bütçenizi çok aşmadan tatil yapma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

 • Boutique Class Otel Gümüşlük
 • Melis Pansiyon
 • El Vino Hotel Suites
 • Marvel Beach Hotel
 • Casa Mare Bodrum
 • Asteria Bodrum Resort
 • Angora Hotel
 • Hotel Karia Princess
 • Moonshine Hotel & Suites
 • 0Kaya Apart & Pansiyon

Yukarıdaki oteller; uygun fiyatlı Bodrum otel seçenekleri arasında yer alır. Her ne kadar beş yıldızlı olmasalar da belirli bir hizmet kalitelerinin olduğunu söylemek gerekir. Müşteri memnuniyetini sağlayan otellerdir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir