1. Anasayfa
  2. Oyun

Yaptığınız Puzzle’ları Puzzle Çerçeveleri İle Saklayın

Yaptığınız Puzzle’ları Puzzle Çerçeveleri İle Saklayın

Son yıllarda birçok kişinin favorisi haline gelen puzzle bir diğer adıyla yapboz, konsantrasyon yeteneğini ve zihinsel aktiviteleri geliştirmek için tercih edilmektedir. Puzzle ile birlikte bireyler sabır ve sorumluluk sahibi olmaktadır. Bunun yanında bireylerin zihnini sürekli aktif tuttuğu için unutkanlığa da iyi gelmektedir.

Sabır ve büyük uğraşlar sonucu yapılan puzzle, artık ölümsüzleştirilmektedir. Puzzle çerçevesi sayesinde puzzlelar artık bozulmadan ölümsüz bir şekilde sizlerle kalmaktadır. Sizlerde puzzle çerçeve modellerine bakmak istiyorsanız sistemimizi ziyaret edebilirsiniz.

Puzzle Yapmanın Faydaları

  • Eğitici ve öğretici bir yönü bulunan puzzleların bilişsel yeteneği katkısı büyüktür.
  • Problem çözme gibi becerilere katkı sağlayan puzzle sosyal becerileri de arttırmaktadır.
  • Bununla birlikte bireylerin IQ seviyeleri artmasına konsantrasyonlarının yükselmesine yol açmaktadır.
  • Sitemizde yer alan birbirinden farklı puzzle modellerimize bakabilir, isteğiniz doğrultusunda sipariş oluşturabilirsiniz.

Puzzle Nasıl Yapılır?

Puzzle yapmak için kullanılan iki teknik vardır. Birincisi küçük olan tekniktir. Eğer birinci teknik ile puzzle tamamlayacaksanız, etraftakilerin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Müdahale etmelerini önleyin. Diğeri ise ekip ile birlikte yapılan tekniktir. Bu teknikte bir grup bireylerin tahminleri doğrultusunda yapılmaktadır. Sunulan varsayımlar doğrultusunda puzzle tamamlanmaya çalışılır.

Bol sabır gerektiren puzzleları bir yere sabitleyerek oynamak da fayda vardır. Çünkü en ufak bir sarsıntıda puzzle’lar bozulabilir ve tüm emekleriniz çöpe gidebilir. Bu doğrultuda geliştirilen puzzle halılarımıza bakmakta fayda var.

Puzzle Halısı

Her bir puzzle parçasını üzerinde tutmaya yarayan puzzle halısı keçe benzeri bir kumaştan üretilmektedir. Puzzle halısının amacı, büyük bir emek vererek birleştirdiğiniz parçaların bozulmasını, birbirinden ayrılmasını önlemektir. Puzzle halısının bir diğer özelliği ise rahatlıkla sarılıp kaldırılabilmesidir. Böylece hem birleştirdiğiniz parçalar birbirinden ayrılmamış olacak hem de istediğiniz zaman puzzle yapmaya devam edebileceksiniz. Boz özellikleri ile puzzle severler tarafından oldukça ilgi gören puzzle halı çeşitlerine bakabilirsiniz.

Puzzle Çerçevesi

Puzzle çerçevesi ile sabırla ve büyük bir emekle tamamladığınız puzzlelarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Puzzle çerçeveleri genel olarak ahşap ya da plastikten üretilmektedir ve kaliteli görünümleri ile kullanıcıların tercihleri arasında yerini almaktadır.

Seçeceğiniz çerçevenin puzzle ile uyumlu olması burada büyük önem teşkil etmektedir. Birbirinden güzel puzzle çerçevelerimize sistem üzerinden ulaşabilirsiniz. En beğendiğiniz ürünleri sipariş verebilirsiniz.

Puzzle Yapıştırıcısı

Puzzle yapıştırıcısı puzzlelar arasındaki boşlukları doldururken aynı zamanda sabitlemeye yaramaktadır. Genel olarak puzzle parçalarını korumaya ve sabitlemeye yarayan puzzle yapıştırıcılarının iki çeşidi vardır. Bunlar toz ve jel yapıştırıcılardır.

Puzzle yapıştırıcıları puzzle posterlerinin ön yüzeylerine sürülmektedir. Küçük miktarda sürülerek yapıştırma işlemi gerçekleştirilmelidir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Puzzlesepeti (@puzzlesepeti)’in paylaştığı bir gönderi

Her çeşitte ve boyda ki puzzle yapıştırıcılarına ve birçok ürüne sistem üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz. Verdiğiniz siparişler en kısa sürede elinize ulaşarak hemen puzzle yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir