1. Anasayfa
  2. Rehber

XHelper Virüsünden nasıl kurtulurum

XHelper Virüsünden nasıl kurtulurum
0

xHelper, üçüncü taraf uygulamalardan yüklenen ve reklamlar ve pop-up’lar gösteren bir Android kötü amaçlı yazılımdır. xHelper, fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra kendini yeniden yükleyebilir, bu nedenle bu kötü amaçlı yazılımın kaldırılmasını imkansız hale getirir. Malwarebytes’e göre bu uygulama herhangi bir veri çalmaz, ancak diğer uygulamaların indirilmesine yol açan spam bildirimi ve açılır pencereler gösterir.

Şimdiye kadar (Kasım 2019) x Helper kötü amaçlı yazılımını kaldırmanın bir çözümü yok. Malwarebytes‘in bile nasıl yeniden kurulacağı ve fabrika sıfırlamalarından nasıl kurtulacağı hakkında hiçbir fikri yoktur. Yalnızca yüklenen uygulamanın /system/fabrika ayarlarına sıfırlamadan kurtulabileceğini biliyoruz, ancak bu x Helper kök erişimi olmadan hayatta kalır.

Android’de xHelper virüsünden nasıl kurtulurum

Kaldırmaya çalışmak yerine, xHelper uygulaması için tüm izinleri reddedebiliriz. xHelper uygulaması, diğer genel uygulamalar gibi ayarlar> uygulamada görünür. Bu nedenle, x Helper uygulama ayarlarında reddetmek için tüm izinleri değiştirin ve ayrıca x Helper için bildirimi engelleyin / devre dışı bırakın. Bu şekilde can sıkıcı pop-up’lardan ve reklamlardan kurtulabilirsiniz, ancak uygulama yüklü kalır. Bu numara, bir çözüm bulunana kadar sizi rahatsız edici reklamlardan kurtarabilir.

İşte Android sürümünüze göre farklı olabilecek Uygulama izin ayarlarını gösteren bazı resimler. Dolayısıyla bu ayarları bulmanız ve tüm izinleri reddetmeniz gerekir.

Ancak, Android aygıt yazılımınızı flaş edebilirseniz, xHelper’ın tüm izlerini tamamen silecektir. Daha yeni güncelleme mevcutsa veya stok ROM’unu flaşla güncelleyin.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir