1. Anasayfa
  2. Oyun

Wizard Games, Tencent Kaynaklı Yatırımlar ile FPS Oyunlarında Liderliğe Oynuyor

Wizard Games, Tencent Kaynaklı Yatırımlar ile FPS Oyunlarında Liderliğe Oynuyor
Wizard Games x Tencent

Wizard Games Global Limited’e Tencent’ten önemli bir yatırım geldi. Kesin bir rakam açıklanmasa da, Wizard Games yatırımın birkaç yüz milyon Çin Yuan’ı olduğu açıklandı. Aldığı bu büyük yatırım sayesinde Wizard Games, eğlenceyi ön planda tutmayı amaçladığı rekabet oyunlarında dünya lideri bir geliştirici olma hedefine daha da yaklaşabilecek.

2010 yılında Çin’in Hangzhou şehrinde kurulan Wizard Games, dünya çapında 500 milyondan fazla oyuncuya sahip ve Çin’de oldukça popüler bir FPS oyunu olan “Battle Teams” oyununun geliştiricisi ve yayıncısıdır. Bu popüler oyunun devamı olacak Battle Teams 2’nin ise 2021 yılında oyuncularla buluşması bekleniyor.

Tencent son dönemde yatırımlarını FPS oyunlarına yöneltti ve Wizard Games’e yapılan bu büyük yatırım ise geliştiricinin bu oyun kategorisindeki başarıları oldu. Geçtiğimiz yıllarda oyun sektöründe en hızlı büyüyen ve en geniş yelpazesi olan oyun kategorisi FPS oyunları oldu. Bununla birlikte, bu türdeki oyuncu verilerini araştırmak ve kategorinin gelişimini ölçeklendirmek sektörün zorlu yanlarından biridir.

Yıllarca deneyim kazandıktan sonra, Wizard Games, Çin’in önde gelen FPS oyunları geliştiricilerinin arasındaki yerini aldı. Wizard Games, yeni nesil oyun geliştirme ekibini kurmaya, uluslararası yayıncılık gücünü güçlendirmeye ve PC, konsol ve mobil platformlar için yüksek kaliteli çevrimiçi oyunlar ve yeni tescilli markalar yaratmaya devam edecek.

Battle Teams 2
Battle Teams 2

Wizard Games Yeni Oyunları ile 2021 Yılına Damgasını Vuracak

FPS oyunları alanındaki işbirliklerini çoğaltmanın yanı sıra, Wizard Games yeni oyunlar ve yeni oyun türleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu yeni türler arasında Sea of Craft yer alıyor. Gerçekliğe dayanan simüle edilmiş gelişime sahip bir denizcilik inşaat oyunu. Sea of Craft, 2021 yılında piyasaya sürülecek.

Sea of Craft Wizard Games
Sea of Craft

Wizard Games, sektörün en iyi yeteneklerini sürekli büyüyen ekibine katılmaya davet ediyor! Wizard Games video oyunlarının timeline iner ve sınırsız olanaklardan oluşan bir gelecek inşaa etmeyi hedefler. Yeni pozisyonlardan haberdar olmak ve bu devasa oyun ekibine dahil olmak için LinkedIn üzerinden Wizard Games’ı takipte kalın!

Wizard Games Hakkında

2010 yılında kurulan Wizard Games, Çin’in önde gelen eğlence amaçlı ve rekabete dayalı video oyunları geliştiricilerinden biridir. Şirket, öncelikle tarayıcı, mobil ve istemci tabanlı oyunlar üzerinde çalışan 300’den fazla kişiyi ekibinde bulunduruyor ve bu zamana kadar ondan fazla video oyunu ürünü geliştirip yayınladı. Yedi yıl önce oyun dünyasına dahil olmuş ve 500 milyon indirmeye sahip olan “Battle Teams” oyunu ile dünya çapında aylık 30 milyon aktif oyuncuya sahiptir. Bu popüler oyunun devamı olacak Battle Teams 2’nin ise 2021 yılında Türkiye ile birlikte tüm dünya ile buluşması bekleniyor. Yeni geniş harita oynanışı, yeni nesil grafikleri, düşük sistem gereksinimleri, üstün hile önleme sistemleri ve diğer avantajları sayesinde şu an test aşamasında olan Battle Teams 2’nin rekabet içinde ön plana çıkması bekleniyor.

Resmi İnternet Adresi: www.wizardgames.cn

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir