1. Anasayfa
  2. Rehber

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Dünyanın en popüler iletişim araçlarından birisi olan WhatsApp, hepimizin kullanmış olduğu araçlardan bir tanesidir. Mesajlaşma denildiğinde genel olarak akla gelen ilk isim ve uygulamadır. Gün geçtikçe kendini daha da iyi yerlere getiren WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmaktadır.

WhatsApp uygulaması ile birlikte insanlar birbirlerine dosya, video, fotoğraf ve metin mesajları gönderebilmektedir. İletişim kısmında en etkili ve sevilen bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Kullanım kolaylığının da diğer uygulamalara göre daha basit olması da avantaj haline dönmektedir. Telefonlarımızda en sık kullandığımız uygulama olan WhatsApp, tüm platformlarda popülerliğini gün geçtikçe daha da arttırmaktadır.

Uygulamayı kullanan kişilerin en büyük sıkıntılarından birisi de whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım sorusudur. Peki siz hiç böyle bir sorgulama yaptınız mı? Eğer cevabınız hayır, yapmak istiyorum ise doğru yazıdasınız. Sizler için birkaç ipucu vererek bu soruyu ortadan kaldıracağız.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp’ta engellendiğinizi anlamanın kesin bir yolu maallesef bulunmuyor. Bu sorun birçok kullanıcının şikayette bulunduğu bir problemdir. Sizler için birkaç yöntem paylaşarak anlamanızı kolaylaştırmanızı sağlayacağım. Dilerseniz listemize geçerek bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atabiliriz.

Mesajların Tik Sayısı

İlk bakmanızı tavsiye ettiğim alan mesajların tik sayısı kısmıdır. Bildiğiniz üzere whatsapp uygulamasında tek ve çift olmak üzere iki farklı görüldü seçeneği yer alıyor.

Eğer mesaj attığınızda tik durumu çift ise, engel atılmamış anlamına gelmektedir. Fakat mesaj attığınızda tik durumu tek ise, maallesef bu kötüye işaret diyebilirim. Ya interneti kapalıdır, ya da size engel atmıştır diyebilirim. Bu şekilde ilk seçenekten engellendiğinizi anlamanıza adım atmış oluyoruz.

Son Görülmesine Bakmak

Genel olarak sıklıkla konuştuğumuz kişilerin son görülmesinin açık yada kapalı olduğunu görmekteyiz. Eğer konuştuğunuz kişinin çevrimiçi ve son görülme zamanı hiç gözükmüyorsa, büyük ihtimal sizi engellemiş olabilir. Ayarlardan bu seçenekleri kapatmış da olabilir fakat her ikisi de yoksa, engel olasılığı yüksek bir ihtimal diyebilirim.

Başka Bir Kişinin WhatsApp’ından Kontrol Etmek

Engel yediğinizi düşündüğünüz kişinin telefon numarasını başka bir telefona kaydedelim. Sonrasında WhatsApp uygulamasına giriş yaparak eklediğimiz kişinin profiline girelim.

Profil kısmında fotoğraf, son görülme ve hakkımda kısmı gibi bilgiler gözüküyorsa, siz de gözükmüyorsa kesin olarak engel diyebiliriz. Eklediğiniz kişide de bilgiler gözükmüyorsa, herkese kapalı olma olasılığı da yüksel bir ihtimal olarak bizleri karşılamaktadır.

Burada yer alan maddeleri adımlar halinde uyguladığınızda otomatik olarak whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını hızlıca bulabiliriz. Kesin yöntemler olmasa dahi sonuca yakın bilgiler ile engel durumunu büyük ihtimalle anlayacaksınızdır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım sorusunun cevabını paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir