1. Ana Sayfa
  2. Rehberler
  3. VIBGYOR Gökkuşağı Renk Kodları

VIBGYOR Gökkuşağı Renk Kodları

VIBGYOR Gökkuşağı Renk Kodları

VIBGYOR, Violet, Indigo, Blue, Green, Yellow, Orange ve Red için bir kısaltmadır . Bunlar, bir gökkuşağı üzerinde gösterilen yedi renktir ve sıklıkla VIBGYOR olarak anılır.

Size gökkuşağı renkleri yansıma teorisinin analizini anlatmayacağız, sadece size bu gökkuşağı renkleri için Hexve RGB renk kodlarını anlatmak istiyoruz.

VIBGYOR Gökkuşağı Renk Kodları

Bir site logosunu gökkuşağı konseptiyle renklendirmek istediğimizde, tam renk kodlarını bulmak gerçekten zordu. Bu nedenle, herhangi bir amaçla VIBGYOR gökkuşağı renk kodlarını arayanlar için tablo aşağıdadır.

VIBGYOR

Renk Tanımı RGB Değerleri Hex Kodu
Menekşe 148, 0, 211 # 9400D3
Indigo 75, 0, 130 # 4B0082
Mavi 0, 0, 255 # 0000FF
Yeşil 0, 255, 0 # 00FF00
Sarı 255, 255, 0 # FFFF00
Portakal 255, 127, 0 # FF7F00
Kırmızı 255, 0, 0 # FF0000

Aslında gökkuşağında yukarıdan aşağıya doğru renkler kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, çivit mavisi ve menekşe sırasına göre “ROYGBIV” veya “Roy G. Biv” olarak anılır. Bunu hatırlamak biraz zor, bu nedenle renkleri kolayca hatırlamak için anımsatıcı VIBGYOR kullanılır.

VIBGYOR Gökkuşağı Renk Kodları Gökkuşağı

Gökkuşağı Hazır Görüntüler

Aşağıda, 1200 x 600 piksel boyutunda ve PNG biçiminde 6 ücretsiz gökkuşağı stok resmi bulunmaktadır. Sağ tıklayarak indirip yerel bilgisayara kaydedin, herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz.

Gökkuşağı Resimleri

 

Google Rainbow Eğlencesi

Gökkuşağı ve Google’ı seviyorsanız, resmi olmayan Google gökkuşağı sitesi ile arama yapabilirsiniz. Google‘a gidin ve “rainbow google” yazıp ” Kendimi Şanslı Hissediyorum “ düğmesine veya bağlantıya basın.

Belgelere Gökkuşağı Sembolü Ekleme

Gökkuşağı sembolünü Word, Excel, Outlook veya PowerPoint belgelerine mi eklemek istiyorsunuz ? Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Yöntemlerden biri, alt tuşlardan birini basılı tutmak ve ardından klavyenizdeki sayısal tuş takımını kullanarak 127752 rakamlarına basmaktır. Bu, belgelere dayalı olarak tüm Windows’ta yapılabilir.

Alt + 127752 =?

Diğer yöntem, onaltılık kodu 1F308 yazmak ve ardından kodu gökkuşağı sembolüne dönüştürmek için alt ve x tuşlarını basılı tutmaktır. Bu yalnızca Microsoft Word belgelerinde çalışacaktır.

1F308 Alt X =?

Diğer metin içeriğine benzer şekilde, eklenen gökkuşağı sembolünün boyutunu artırabilir veya azaltabilirsiniz. Ek olarak, bir gökkuşağı bayrağı da ekleyebilirsiniz? ️‍? LGBT etkinlikleri için bir referans sembolü olan. Ancak, Windows PC ve Apple Mac’te gökkuşağı bayrağı eklemek için emoji klavyesi kullanmanız gerekir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap