1. Anasayfa
  2. Sistem Araçları

Ventoy – Önyüklenebilir USB bellek Oluşturun

Ventoy – Önyüklenebilir USB bellek Oluşturun
0

Ventoy, önyüklenebilir ISO dosyaları oluşturmak için basit bir araçtır. Ventoy yardımcı programını kullanarak, her seferinde biçimlendirmeniz gerekmez, sadece gerekli ISO görüntüsünü bir USB sürücüsüne kopyalayın, bilgisayarınıza bağlayın ve önyükleyin.

Ventoy aracı tarafından oluşturulan önyüklenebilir bir USB flash sürücüye birçok ISO dosyası kopyalanabilir. Yardımcı program basit bir menü sağlar, sadece ISO’yu seçmeniz ve işletim sistemini yüklemenizveya anti-virüs önyükleme diskini çalıştırmanız yeterlidir .

Ventoy geliştiricisi tarafından 300’den fazla ISO dosyası test edilmiştir. Legacy (MBR) ve UEFI (GPT) bios için desteklenen bölüm şemaları aynıdır ve bu, herhangi bir kişisel bilgisayarda bir USB flash sürücü kullanmanıza izin verir.

Ne tür BIOS’u destekliyor?

x86 Eski BIOS ve amd64 UEFI aynı şekilde desteklenir.

Windows 7 ISO yüklenemiyor, yükleme ortamı bulunamadı?

Büyük olasılıkla, ISO’daki USB 3.0 sürücüsünün olmamasından kaynaklanıyordur.

Önyüklenebilir bir Ventoy USB bellek çubuğu nasıl oluşturulur?

1 . Programı indirin ve arşivi açın:

Ventoy’u indirin (resmi site)

2 . USB flash sürücüyü bilgisayarınıza bağlayın ve ” Ventoy2Disk.exe “ dosyasını çalıştırın . Birden fazla varsa bir USB sürücü seçin ve sadece ” Yükle “ düğmesine tıklayın .

3 . Araç, bilgileri silmeyi ve yeni bir bölüm oluşturmayı teklif edecek, kabul ediyorsunuz. Önyüklenebilir USB çubuğu hazır olacaktır. ISO dosyalarını buraya taşıyın, sistemi yeniden başlatın ve USB sürücüden önyükleyin. Başlatma ve kurulum için başarıyla görüntülenen yedi görüntüyü atmayı başardık. Ventoy’u, önyüklenebilir flash sürücünün işlevselliğini etkilemeden çeşitli verileri depolamak için normal bir USB sürücüsü gibi kullanabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir