1. Anasayfa
  2. Oyun

Valorant Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Sorunu Çözümü

Valorant Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Sorunu Çözümü
0

Son zamanların en popüler oyunlarından birisi haline gelen valorant, güç geçtikçe oyuncu sayısını ve adını duyurmaya devam etmektedir. Oyun birçok oyuncu tarafından oynandığı için ve aldığı bazı güncellemelerden dolayı hatalara açık olarak hizmet vermektedir ki bu yazımızda sizlere valorant sohbet hizmeti kullanılamıyor hatasının çözümünü göstereceğiz.

Oyun bildiğiniz üzere ilk çıktığı günden bu yana twitch ve youtube platformlarında çok popüler bir hale gelmiş durumdadır. Sanki oyun dünyasında ki binlerce kişi bu oyunun çıkmasını bekliyormuş gibi bir izlenim yarattığını söyleyebilirim ki sizlerde bu platformlara göz attığınızda bu dediğim cümleyi çok daha iyi anlayacaksınızdır. Dilerseniz yukarıda ki güncel hatamızın çözümüne geçiş yaparak bizleri nelerin beklediğine hızlıca bir göz atabiliriz.

Valorant Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Hatası Çözümü

Oyunun sorununu çözmek için windows işletim sistemli bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir ve oyun tamamen orijinal olması gerektiğimi unutmayın, aksi taktirde çözüm işe yaramayacaktır.

  1. İlk olarak bilgisayarımızın masaüstüne geliyoruz.
  2. Windows + R tuşlarına basıyoruz ve pencere açılmasını bekliyoruz.
  3. Açılan kutu içerisine services.msc yazarak tamam diyoruz.
  4. Hizmetler penceresi açılacaktır, buradan Windows Güvenlik Duvarı seçeneğini buluyoruz ve sağ tık yaparak özellikler diyoruz.
  5. Buradan ise Başlatma Tipi seçeneğini devre dışı bırak diyoruz.
  6. Aynı işlemi Windows Defender hizmeti için de uygulayarak çıkıyoruz.

Bu adımları gerçekleştirdiğiniz taktirde oyun içerisinde sohbet alanında herhangi bir problem yaşamayacaksınızdır. Sizlerle birlikte paylaştığımız valorant sohbet sorunu çözümü en güncel versiyon üzerinde test edilerek başarılı olan bir çözüm kaynağıdır. Yakın zamanda gelen güncellemeler ve yükseltmeler ile birlikte çözüm işe yaramazsa aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizleri bilgilendirebilir ve yeni bir çözüm önerisi isteyebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir