1. Anasayfa
  2. Oyun

Valorant Optimize FPS Arttırma İşlemleri

Valorant Optimize FPS Arttırma İşlemleri
0

Çıktığı günden beri oldukça fazla bir şekilde oynanan Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Valorant genelde her sistem oynanabilecek bir sistem gereksinimleriyle çıkış yaptı fakat yine de eski bilgisayarlar kaldırmakta zorlanıyor. Çoğu oyuncu eski bilgisayarlardan oynarken FPS düşüşü yaşayabiliyor bunun yanı sıra oyunda ping sorunu da çekebiliyorlar. Bu yazıda sizlere Valorant oyununu nasıl optimize edebileceğinizi anlattık.

Valorant Ping Düşürme

Oyunu oynarken çoğu oyunda ping sorunu çekebiliyor ve bu oldukça kötü bir şey, Valorant ping düşürme yöntemlerinin birkaçını sizlerle aşağıda paylaştık, dediklerimizi yaparak sizde pinginizi minimum dereceye indirebilirsiniz. Valorant’ın Türkiye sunucusu bulunduğu için ping değerleri oldukça düşük oluyor fakat yine de çoğu kişi ping sorunu çekebiliyor, aşağıda verdiğimiz yöntemleri denedikten sonra ping sorunu halen devam ederse İnternet Servis Sağlayıcınızla görüşebilirsiniz.

Arkaplan Uygulamalarını Kapatın

Eğer arkada internetinizle çalışan herhangi bir uygulama varsa direk kapatın çoğu uygulama yüksek internet çektiği için sonucu oyunlarda ping seviyenize yansıyabiliyor.

VPN Varsa Kapatın

Valorant’ın Türkiye sunucusu bulunduğu için VPN vb. uygulama arkada çalışıyorsa kapatın çünkü VPN ile daha uzak bölgelere bağlandığınız için ping değerleriniz yükselecektir.

Valorant FPS Arttırma

FPS düşüşü hepimizin sıkıntısı olmuştur, Valorant neredeyse bütün bilgisayarlarda oynanabilir derecede sistem gereksinimleriyle çıktı fakat eski bilgisayarlarda halen FPS sıkıntısı çekilebiliyor. FPS’in düşük olmasının temel nedeni bilgisayar parçalarınızdan kaynaklanıyor fakat bilgisayar ve oyun üzerinden yapacağınız ayarlarla Valorant FPS arttırma mümkündür.

Ekran Kartınızı Güncelleyin

Ekran kartı sürücülerini her zaman güncel tutun çünkü ekran kartınız ne kadar sağlıklı çalışırsa FPS değerlerinize o kadar etki eder. Eğer ekran kartınız güncel değilse ekran kartı modelinizi tarayıcıda aratarak son sürüm sürücüsünü indirebilirsiniz.

Oyun Ayarlarını Düşürün

Oyunun Ayarlar kısmından Görüntü bölümüne girin ardından Grafik Kalitesi sekmesine tıklayın ve gördüğünüz her şeyi düşük yapın. Bu yaptığınız sizin FPS’inizi oldukça etkileyecektir.

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant oyun yüksek duyarlılık içeren bir oyundur. Silah çeşitliliğine göre hedef alma, kendine has görselliği ve yeteneği bulunan adamların ajan özelliğine sahip olmasıdır. Oyuncular üst seviyede ve üst düzeyde rekabet veriyor. Birden fazla oyuncudan oluşuyor. Valorant 24 tur ve daha fazla seviyede mücadele ederek tur tabanlı mücadele edilen bir oyundur.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir