1. Anasayfa
  2. Mobil

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Sorunu Çözümü

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Sorunu Çözümü
0

Günümüzde milyonlarca kişi akıllı telefon kullanmaktadır ve birçok marka, model bulunduğu için kişilerin yaptığı seçimler değişebilmektedir. Akıllı telefonlar teknolojinin gelişmesi nedeniyle birçok özelliği de beraberinde getirdiği için zaman içerisinde sorun da yaşatmaktadır. Bu yazımızda da sizlere telefonum yavaş şarj oluyor diyen kullanıcılarımız için bazı öneriler ve ipuçları sunarak bilgilendirme yapacağız.

Genel olarak telefon sorunları yazılımsal olarak cihazlar ile alakalı olmaktadır. Telefonlar zaman içerisinde batarya ve şarj ile alakalı problemler yaşatabilmektedir ki maalesef telefon batarya konusu kullanıcıların bir hayli canını sıkmaktadır. Dilerseniz yavaş şarj olma konusuna hızlıca geçiş yaparak bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Batarya Sorunu

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Batarya Sorunu

Telefonlarımızın ve tabletlerimizin zaman içerisinde bataryaları sorunlu bir hale gelebilmektedir. Hem hızlı şarj bitme sorununu ortaya koymakla birlikte hem de geç şarj oluyor sorununu ortaya çıkaran büyük bir etmendir. Zaman içerisinde oksitlenme vs problemler yaşadıysanız mutlaka yeni bir batarya alarak cihazınızı hem daha güvenli bir hale getirebilirsiniz hem de çok daha iyi bir performans alabilirsiniz.

USB Kablo ve Adaptör

Telefon Yavaş Şarj Oluyor USB Kablo ve Adaptör

Telefonlarımız için kullanmış olduğunuz adaptör ve şarj aleti kablosu mutlaka orjinal olması gerekmektedir. Araştırmalarım sonucunda genel olarak insanlar zaman içerisinde hep farklı telefonların kablosu veya adaptörlerini kullanmaktadırlar ve bu durum maalesef telefonun bataryasını olumsuz yönde etkilemektedir. Diğer markaların orjinal kablo ve adaptörü dahi olsa sizin telefonunuzun bataryasına mutlaka zarar verecektir.

Güçsüz Enerji Akımı

Telefon Yavaş Şarj Oluyor Güçsüz Enerji Akımı

Evde veya başka bir alanda kullandığınız priz, üçlü gibi elektriği aldığınız yerlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Maalesef üçlü gibi elektrik akışı sağlayan araçlar zaman içerisinde akım problemi yaşatabildiği için telefonunuzun akışını doğru bir şekilde iletmeyeceği için hem yavaş şarj edecektir hem de bataryanıza zarar verecektir.

Genel olarak internet üzerinde gördüğüm ve yaşadığım problemler bu maddelerden geçmektedir. Özellikle dikkat etmeniz gereken unsurun tekrardan batarya olmasını hatırlatmalıyım ki çok uzun yıllardır aynı bataryayı kullanıyorsanız mutlaka değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Değişim yaptığınız taktirde hem bataryanın performansını hem de hızlı şarj olduğunu çok iyi bir şekilde anlayacaksınızdır.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir