1. Anasayfa
  2. Sektörel

Tekne Temizliği

Tekne Temizliği
Bağcı Grup Temizlik Şirketi
0

Yat ya da tekne sahiplerinin en sıkıntı yaşadığı konu deniz araçlarının temizliğidir. Çünkü tekne temizliği evinkine benzemez. Dolayısıyla herkesin doğru bir şekilde yapması mümkün değildir. Dış yüzeyleri suyla temas edeceği için bu bölgelerde çevreye zararı olmayan deterjanlar kullanmaya özen gösterilmelidir. Aksi takdirde balıklar başta olmak üzere tüm deniz canlıları zarar görecektir. Ayrıca araçların dışı için deterjan seçerken yüzeyin yapıldığı malzemeye uygun olduğundan emin olunması gerekir.

Son zamanlarda tekne temizliğinin yoğun bir düzeyde ilgi görüyor olması; bu alanda faaliyet gösteren firmaların da sayısını arttırmaktadır. Bundan dolayı şayet bir şekilde tekne temizliği hizmetini üst düzeyde bir performansla almak isterseniz, mutlaka bu alanda uzman olan firmalardan destek almalısınız!

Tekne Temizliği için Kullanılan Ürünler

Genellikle ahşaptan yapıldıkları için dezenfekte ederken çok dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde yüzeyler zarar görecektir. Bu yüzden uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Aşağıda tekne temizliği için kullanılan ürünlere yer verilmiştir.

  • Kireç çözücüler
  • Tekne sabunu
  • Yumuşak yapıdaki fırçalar
  • Ahşap malzemeleri
  • Teak yağları

İşlem sırasında tekne sabunları adı verilen özel maddeler kullanılması sayesinde çizilme gibi hasarlar meydana gelmez. Aynı zaman kireç çözücü seçimi çok önemlidir. Bu ürünlerin oranları düşük olmalıdır.

Tekne Temizliği İçerisinde Gerçekleştirilen Başlıca İşlemler

Deniz araçlarının alt kısmı dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Çünkü bu kısımlarda böcekler sıkça üremektedir. Bu canlıları yok etmek için bazı özel boyalar kullanılır. Bu boyalar zehirlidir. Teak yağları, tekne temizliği konusunda çok tercih edilen bir maddedir. Tik ağacından yapılan bölümlerde kullanılmaktadır. Özellikle kirleri ve grileşmeleri gidermeyi sağlar. Başlıca tekne temizliği genel olarak bu şekildedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında https://www.bagcigrup.com.tr/tekne-temizligi/ internet sayfasını ziyaret edecek olursanız, profesyonel anlamda tekne temizliği hizmetini alabilirsiniz!

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir