1. Anasayfa
  2. Sektörel

Süpürge Alırken Dikkat Edilecek Birçok Kriter Bulunuyor

Süpürge Alırken Dikkat Edilecek Birçok Kriter Bulunuyor
0

Süpürgeler, evlerin hijyenleri açısından büyük önem taşıyan cihazlar olmaktadır. Ev temizliğinin en önemli yardımcısı ve ilk akla geleni elektrik süpürgeleridir. Halılarda, ahşap ve fayans yüzeylerde hatta duvarlarda bile rahatça kullanılabilme özelliklerine de sahiptir. Elektrik süpürgesi seçerken ilk akla gelen unsurlar maksimum temizlik gücü ve konforun bir arada olmasıdır. Fakat süpürgeler hakkında piyasa araştırması yapıldıkça cihazların farklı farklı özellikleri de öğrenilmektedir. Durum böyle olunca da elektrik süpürgesi tercihinde seçenekler de artmaktadır. Süpürge alırken dikkat edilecek birçok kriterin neler olduğu bilgisini buluttabul.com E-Ticaret Biriminde Yönetici Ömer Özmen verdi:

1. Süpürgenin Tipi İlk Kriterdir

Elektrik süpürgeleri incelenirken farklı seçeneklerdeki tiplerin olduğu gözlenmektedir. Yatay, dik, torbalı ve torbasız, şarjlı ya da sulu tipleri ile alıcıların karşılarına çıkmaktadır. Kullanım tercihine göre süpürge tipleri içinde dik süpürge modelleri kablosuz ve kablolu olmak üzere tercihler arasında yer almaktadır. Kablosuz dik süpürgeler şarj edilme özelliği sayesinde enerji toplamaktadır. Bu sayede kablosuz kullanım pratikliğine sahiptir. Evlerin tipine ve metrekaresine göre de değerlendirilmektedir. Dik süpürgeler fazla yer kaplamama ve daha pratik olmaları açısından elektrik süpürgesi arayışı içinde olanların tercihleri arasına girmektedir.

2. Enerji Seviyesi ve Çekim Gücü

Son dönemlerde ilerleyen teknolojiden elektrik süpürgeleri de etkilemektedir. Süpürgelerin enerji seviyelerini ve verimliliğini arttırmaları sayesinde iyi performanslar sergiledikleri gözlenmektedir. Her zemin üzerinde iyi çekim gücüne sahip olmaları da enerji seviyelerine bağlıdır. Elektrik süpürgesi alınırken enerji etiketinin okunması gerekmektedir. Ayrıca, çekim gücünün yüksek olması beklendiği gibi ses düzeyi yani ses desibelinin de az olması da bir kriter olarak değerlendirilmektedir.

3. Toz Tutma Bölümleri

Elektrik süpürgelerinin toz tutma bölümlerinin verimliliği, geniş olması ve rahat temizlenebilinmesi de önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu konuda en çok tercih nedeni olan toz torbasız süpürge son dönemlerde de gittikçe popülerliğini arttırmaktadır. Elektrik süpürgelerinin toz torbasız özelliği sayesinde, toz tutma kapasiteleri avantajlı bir hale gelmiş durumdadır. Böylelikle elektrik süpürgeleri ev süpürme esnasında hem daha iyi performans sergilemektedir hem de daha uzun süre kullanım imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, süpürgelerde bulunan farklı başlık aparatları sayesinde de toz tutma olasılığı olan her yer rahatça süpürülmektedir.

4. İyi Marka ve Kalite Tercihi

Elektrik süpürgesi alınırken hangi tip veya model olursa olsun bilindik ve iyi markaların tercih edilmesi kaliteyi de beraberinde getirmektedir. Cihazın kullanımı sırasında memnuniyet, konfor ve rahatlık kadar kullanım sonrası bakımların da önemli olmaktadır. Temizlik cihazı olarak kullanılan bu makinelerin hijyenlerinin en iyi şekilde sağlanması gerekmektedir. Ayrıca, seçilecek olan markanın servis ağının geniş ve yedek parça imkânının da elverişli olması da elektrik süpürgesi alımında dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer almaktadır.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir