1. Anasayfa
  2. PlayStation

Sony, yeni PlayStation Portal Taşınabilir Konsolunu Duyurdu

Sony, yeni PlayStation Portal Taşınabilir Konsolunu Duyurdu
Görüntü Kaynağı: Sony
0

Sony, “PS5’in gücünü mobil formata taşıyanPlayStation Portal el konsolunu tanıttı. Uyarlanabilir tetikleyiciler ve dokunsal geri bildirim dahil olmak üzere DualSense kablosuz denetleyicinin tüm temel özelliklerini sunarken, parlak 8 inç 1080p 60Hz LCD ekran yüksek kaliteli görseller sunar.

PlayStation Portal, oturma odasında TV kullanımına ve birçok adayın bulunduğu aileler için ideal cihaz olarak konumlanıyor. Yenilik, TV meşgulken evin başka bir odasında PS5 oyunlarını oynamayı mümkün kılıyor. Ayrıca taşınabilir bir konsol ile dünyanın öbür ucunda bile hızlı internetle oyunlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

PlayStation Portal internete Wi-Fi aracılığıyla bağlanır. PlayStation Portal, PS5 konsolunuzda yüklü olan tüm oyunları oynamanıza ve DualSense denetleyiciyi kullanmanıza olanak tanır. PS VR2 oyunları, yani sanal gerçeklik başlığı gerektiren oyunlar ve PlayStation Plus Premium bulut akış hizmeti aracılığıyla yayınlanan oyunlar desteklenmez.

Sony, 200 Dolarlık PS5 Akış Cihazı PlayStation Portal'ı Tanıttı
Görüntü Kaynağı: Sony

PlayStation Portal’da kablolu kulaklıkları bağlamak için 3,5 mm’lik bir ses girişi bulunur. Taşınabilir konsol Bluetooth standardını desteklemediğinden kablosuz kulaklıklar yalnızca yeni tescilli Sony PlayStation Link protokolü kullanılarak bağlanabilir. Sony , “Bu yeniliğin düşük gecikme süresi, kayıpsız ses ve USB adaptörlü PS5 ve PlayStation Portal gibi birden fazla PlayStation Link ana bilgisayarı arasında kolay geçiş yapılmasını sağladığını” iddia ediyor.

Sony, PlayStation Portal’ın duyurulmasıyla aynı zamana denk gelen, yeni PlayStation Link kablosuz ses teknolojisini kullanarak doğrudan PlayStation Portal’a bağlanan Pulse Elite Kablosuz Kulaklık ve Pulse Explore Kulaklıklarını tanıttı. Pulse Elite ve Pulse Explorer’ı PS5 ile kullanırken PlayStation Link, her kulaklık ve kulaklıkla birlikte verilen USB adaptörünü gerektirir. Yeni kulaklıklar aynı anda hem PlayStation Link özellikli bir cihaza hem de Bluetooth özellikli bir cihaza bağlanabiliyor.

Bazı blogcular yeni Sony taşınabilir konsolunu zaten test etmeyi başardılar. İşte onların ana izlenimlerinin bir derlemesi:

“Joystick’ler PS5’e benziyor ancak analog çubuklar Dual Sense’den biraz daha küçük. Ekran parlak, renk üretimi iyi ama HDR’den bahsetmiyoruz. PS5’in bağlı olduğu ev LAN’ınıza bağlantı olan her yerde oynayabilirsiniz. Akış sırasında herhangi bir gecikme olmadı, ancak testin ideal koşullar altında yapıldığını ve pek çok şeyin Wi- Fi kalitesine veya İnternet bağlantısının hızına bağlı olacağını dikkate almanız gerekir. Başka bir kullanıcı PS5 kullanıyorsa el konsolu çalışmayacaktır. PlayStation Portal’ın dahili belleği yoktur, PS5’e bağlanmadan herhangi bir uygulamayı çalıştırmak imkansızdır. Bluetooth’un olmaması büyük bir eksi, çünkü sizi 149 ila 199 dolar arasında değişen yeni Sony kulaklıkları satın almaya zorlayacak, bu da tam teşekküllü bir uzaktan oyunun maliyetini neredeyse iki katına çıkarıyor.

PlayStation Portal taşınabilir konsolu bu yılın sonlarında 199,99 $ fiyatla piyasaya sürülecek. PlayStation Portal’da ön siparişlerin başlamasına ilişkin daha fazla bilgi henüz mevcut değil.

Yazı Kaynakları
playstation.com

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir