1. Anasayfa
  2. Sektörel

Soğuk Oda

Soğuk Oda
0

Soğuk Oda Kullanım Şartları

Günümüz teknolojisi içinde muhafaza edilmesi gereken gıda ya da endüstriyel ürünlerin belirlenen sıcaklıklarda muhafaza ve sağlığa uygun halde bekletilebilmesi için soğuk oda sistemlerine ihtiyaç duyulur. Buradaki amaç, tüketicilere ulaştırılması gereken ürünlerin uzun süreli olarak saklanabilme koşullarını sağlamak ve ürünlerin fire vermeden bekletilmesini desteklemektir. İhtiyaç duyulan tüm alanlar ile birlikte kullanma talebinde bulunan kişi ya da kurumlara soğuk oda sistemleri oldukça kolay bir projelendirme ile kurulur.

Soğuk oda olarak tabir ettiğimiz depolar, arzu edilen tüm alana kurulabileceği gibi alanın bir kısmını kullanarak da uygulanabilir. Bu depolar şartların elverişli olması durumlarında özel tasarımlı bölümler halinde oluşturularak +15 ile -45 dereceleri arasında koruma sağlanabilecek şekildedir. Soğuk oda sistemleri kullanılacak ya da korunacak ürün özelliklerine göre farklılıklar gösterir.

Soğuk Oda Sistemlerinin Etki Faktörleri

Ürün hakkında bilgi sahibi olabilmek bu sistemlerin oluşturulması sırasında ilk günkü tazeliği ya da kaliteye ulaşabilmek adına önemli unsurdur. Soğuk oda sistemleri fabrikaların ve işletmelerin üretmiş oldukları ürünlerin kalitesini ve tüketiciye ulaştırma aşamalarını etkileyen birincil faktördür. Bu sistemler kuruluş aşamasında proje ve uygulama çalışmaları ile uzman mühendislerin doğru hesaplamaları sonucu etkin çözüm sağlar. https://www.termotes.com/soguk-oda/ sitesini inceleyerek bu konu hakkında daha detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir