1. Anasayfa
  2. İnternet Araçları

En iyi Smart DNS Proxy Hizmetleri 2024

En iyi Smart DNS Proxy Hizmetleri 2024
0

Netflix, HBO Now, Showtime, BBC iPlayer veya diğer web sitelerinde içeriğin kilidini açmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Smart DNS, dünyanın her yerinden bölge kısıtlamalı veya engellenen sitelere erişmenizi sağlayan bir proxy sunucusu olarak çalışan hızlı, pratik ve çok yönlü bir çözümdür.

Bu kılavuzda ve diğer makalelerimizde, Smart DNS servisinin nasıl çalıştığını, onu ne için kullanabileceğinizi ve günümüzün en iyi Smart DNS servisleri nedir? bunları öğrenebilirsiniz. Ayrıca, en iyi SmartDNS incelemelerini ve bunların farklı konumlarda, sitelerde ve cihazlarda kullanımını okuyabilirsiniz.

SmartDNS Hizmetine Neden ihtiyacınız var?

Smart DNS, dünyanın dört bir yanındaki birçok insanın akış sitelerinde ve diğer web sitelerinde coğrafi kısıtlamaları aşmak için kullandığı bir araçtır. Çok teknik olmadan, burada coğrafi engellemenin ne olduğu ve nasıl yenileceği konusunda kısa bir açıklama var.

İnternete göz attığınızda, bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bir IP adresi atanır. Çevrimiçi olarak kişisel kimlik numaranız olarak çalışır. IP’nin yaptığı ana şeylerden biri, fiziksel konumunuzu erişmeye çalıştığınız herhangi bir web sitesine bildirmesidir. Bu nedenle, Kanada’daysanız, bir Kanada IP adresi alırsınız. New York’taysanız, bir Birleşik Devletler IP adresi alırsınız.

Farklı coğrafi alanlar, bölgeler olarak bilinir. Örneğin, Birleşik Krallık’taysanız, Birleşik Krallık’taki tüm web sitelerine erişebilirsiniz, ancak diğer bölgelerde bunlar kullanılamayabilir. En yaygın örneklerden biri BBC iPlayer’dır, İngiltere’de mevcuttur, ancak ülke dışında coğrafi kısıtlamalara tabidir.

Meksika’dan veya İngiltere dışındaki diğer ülkelerden BBC iPlayer’a erişmeye çalışırsanız, web sitesi IP’nizden hemen bir giriş talebi alır, konumunuzu belirler ve erişimi reddeder. Böylece SmartDNS servisi kullanışlı hale geliyor. Smart DNS hizmeti, Spotify, Pandora, Hulu, Netflix, Fubo TV, Dazn ve daha fazlası dahil olmak üzere hemen hemen tüm web sitelerinin ve içeriğin engelini kaldırabilir .

Smart DNS nasıl çalışır?

Smart DNS hizmeti, IP adresinizi başka bir bölgeye değiştirmenize olanak sağlar. Bu nedenle, fiziksel olarak bulunduğunuz bölgede kullanılamayan tüm web sitelerine erişmenizi sağlar. Dahası, dünyanın herhangi bir ülkesinden video izleyebilir veya müzik dinleyebilirsiniz.

En iyi SmartDNS servis sağlayıcılarının çoğu, hemen hemen her web sitesindeki içeriğin engelini kaldırabilir. Ancak, bazı daha küçük Smart DNS sağlayıcılarının bu tür bir kapasitesi yoktur; bu nedenle genellikle sitelerinde engelini kaldırabilecekleri hizmetleri belirtirler.

Bazı sağlayıcılar, bazı bağımsız akış siteleri için belirli ayar yapılandırmaları gibi daha gelişmiş özellikler sunar.

SmartDNS Nasıl Kullanılır?

Çoğu insan bunu çok açık ve kullanımı kolay buluyor. Akıllı DNS tipik olarak IP adresini iki farklı şekilde başka bir bölgeye değiştirmeye izin verir bunlar;

  1. SmartDNS istemcisi ile
  2. DNS sunucusu adresini değiştirme

En iyi Smart DNS sağlayıcıları çoğu, istemci yazılımı içinde bir bölge seçmeyi teklif eder. Yapmanız gereken tek şey bir abonelik almak, istemciyi cihazınıza indirmek ve bağlanmak istediğiniz konumu aramaktır.

Ayrıca, DNS sunucusu adresini değiştirmek, kulağa gelebilecek kadar zor değildir. İşletim sisteminize bağlı olarak, IP adresinizi bilgisayarınızın ağ ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Smart DNS Farklı Cihazlarda Kullanılır mı?

SmartDNS hizmeti çoğu cihazla uyumludur ve bilgisayarları, akıllı telefonları, oyun konsollarını, akıllı TV’leri, yönlendiricileri ve diğerlerini içerir. İnternete bağlayabileceğiniz ve akış içeriğine izin verebileceğiniz herhangi bir cihaz SmartDNS istemcisi ile uyumludur. Ayrıca, tüm cihazlarınızın IP’yi değiştirmesine ve dünyanın herhangi bir yerinden site ve hizmetlerin kilidini açmasına olanak tanır.

Smart DNS avantajları Nelerdir?

Sitelerin engelini kaldırmak ve mevcut olmadıkları bölgelerde içerik akışı sağlamak söz konusu olduğunda kullanılabilen birkaç farklı araç vardır. Smart DNS dışında aynı işi yapan Virtual Private Network (VPN) ve Proxy servisleri de bulunmaktadır. VPN hizmetinin aksine, SmartDNS herhangi bir şifreleme sağlamaz. Bu nedenle, çevrimiçi bir gizlilik aracı olarak düşünülemez. Daha çok vekile benzer. Ancak, tüm kullanıcıların bilgilerini sunucuya göndermez.

Smart DNS istemcisinin faydalarını daha iyi anlamak için, burada en önemli avantaj ve dezavantajlardan bazılarını aşağıda sizin için derledik.

SmartDNS Artıları

  • Diğer alternatif çözümlere göre çok daha hızlıdır. Tüm bilgilerinizi aktaran bir proxy sunucunun aksine, yalnızca en gerekli ayrıntıları gönderir. Bu nedenle, çevrimiçi akışın yükleme süresinin azaltılmasına izin verir.
  • SmartDNS’nin sunduğu belirli hizmet nedeniyle herhangi bir ek özellik sağlamasına gerek yoktur. Dolayısıyla alternatif hizmetlere göre daha ucuzdur.
  • Akıllı DNS kurulumu zahmetsiz ve hızlıdır . Smart DNS’nin çoğu, kullanıcıların üçüncü taraf uygulamaları indirmesini gerektirmez. Kullanmayı düşündüğünüz bir cihazda yalnızca bazı DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Ardından, istediğiniz coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere, hizmetlere ve içeriğe erişebilir ve engellerini kaldırabilirsiniz.
  • İnternete bağlanabilen ve içerik akışı yapabilen herhangi bir cihazda çalışır.

SmartDNS Eksileri

  • Çevrimiçi gizlilik sunmaz. Bu nedenle, diğer taraf saldırıları riski daha yüksektir.

SmartDNS Ücretsiz mi?

Bazı ücretsiz Smart DNS hizmetlerini bulabilirsiniz ancak ücretsiz hizmetler, içerik akışı için gerekli olan bağlantı, kararlılık ve hızları sağlamaz. Ancak, en iyi Smart DNS hizmetleri bile o kadar pahalı değildir. Çoğu, maliyetin ayda yaklaşık 5 dolardan başladığı birkaç abonelik planı sunar.

Ayrıca, birçok hizmet ücretsiz deneme veya 30 güne kadar para iade garantisi sağlar. Bu, kaydolmanıza ve daha uzun süre taahhütte bulunmadan denemenize olanak tanır.

Smart DNS Çevrimiçi Gizlilik Sağlıyor mu?

SmartDNS herhangi bir veri şifreleme sunmaz. Bu nedenle, çevrimiçi bir güvenlik aracı olarak düşünülmez. Web sitelerinin engellemesini kaldırmaya izin veren, çevrimiçi gizliliği sağlayan ve güvenilir bir araç arıyorsanız, o zaman VPN hizmeti yapmanız gereken şeydir. Ancak, bağlantı hızınızı önemli ölçüde düşürecektir ve bu nedenle, canlı videolar veya diğer içerik akışı sırasında bazı kesintiler yaşayabilirsiniz.

Bu notta, tek bir araç içinde SmartDNS ve VPN kombinasyonunu sunan birkaç sağlayıcı vardır. Bunun gibi en iyi bilinen hizmetlerden biri OverPlay’dir . Ancak, özellik listesine Smart DNS ekleyen daha birçok VPN vardır.

En iyi Smart DNS hizmetleri hangileridir

Kullanılabilir birçok hizmet olduğundan, ihtiyaçlarınız için doğru bir Smart DNS hizmeti bulmak kafa karıştırıcı ve çok zor olabilir. Bu nedenle, bugün mevcut olan en iyi SmartDNS hizmetlerinin bir listesini oluşturduk . Önerilen tüm SmartDNS’lerimiz güvenilir ve güvenilir hizmetlerdir. Ucuz abonelik planları, kolay kurulum ve yüksek hızlar sunarlar.

Sonuç

Sitelerin engelini kaldırmanıza ve dünyanın her yerinden içerik yayınlamanıza izin veren bir araç arıyorsanız, SmartDNS sahip olunması gereken en iyi çözümdür. Proxy sunucusundan daha kararlı bağlantı ve daha fazla hız sağlar. Ancak, VPN’nin sunduğu veri şifreleme özelliğinden yoksundur. En iyi Smart DNS hizmetleri listesine bakın, incelemeleri okuyun ve dünyanın herhangi bir yerindeki dilediğiniz cihazda çalışan bir hizmet için kaydolun.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir