1. Anasayfa
  2. Sektörel

Silobas Dorse – Taşıma ve Kamyon

Silobas Dorse – Taşıma ve Kamyon
0

Silobas Dorse, üretkenliği artırmak, işletme maliyetlerini düşürmek ve genel verimliliği artırmak için tasarlanmış bir çimento dökme yük kamyonudur.

Silobas Dorse, dökme çimento kamyonları üretiminde uzmanlaşmış şirketimiz Silobas Treyler üretmektedir. Şirketimiz kurulduğundan bu yana Türkiye’nin en büyük dökme çimento kamyonu üreticilerinden biri haline geldi. Şirketimiz tasarım, üretim süreçleri ve kullanılan malzemelerle ilgili olanlar da dahil olmak üzere ürünleri üzerinde çok sayıda patente sahiptir.

Silobas Ne İşe Yarar?

Silobas, büyük miktarlarda çimentoyu verimli ve güvenli bir şekilde taşımanıza olanak tanıyan bir dökme çimento kamyonudur. Silobas, inşaatta kullanılan beton, alçı ve diğer malzemeleri taşımak için tasarlanmıştır. Ayrıca bu malzemeleri kaynağından şantiyeye taşımak için de kullanılır.

Silobas Çimento Kamyon

Çimento taşırken, ürününüzü mümkün olduğunca kuru tutmanız önemlidir. Bu nedenle Silobas, yere yakın durmasını sağlayan benzersiz bir şekle sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, kargonuzun içine su girmesini, kuru kalmasını ve ürününüzün zarar görmesini önlemeye yardımcı olur.

Silobaslar ayrıca, hangi arazi veya eğimle karşılaşırsanız karşılaşın, her zaman güvenli ve verimli bir şekilde sürebilmenizi sağlayan, kamyonun yüksekliğini sürdüğünüz araziye göre ayarlayabilen otomatik bir seviyelendirme sistemine sahiptir.

Bu, lastiklerinizde ve motorunuzda daha az aşınma ve yıpranma anlamına gelir ve hatta paradan tasarruf etmenizi sağlar! Ayrıca bu özellik, arkanızdaki veya yanınızdaki arabaların veya diğer araçların, birbirlerinin yanından geçmeye çalışırken tamponlarına çarpmadan güvenli bir şekilde geçmesini de kolaylaştırır.

Silobas Kapasitesi

Silobas kapasitesi, çimento tozunun taşınması için tasarlanmış bir çimento dökme yük kamyonunun tipine göre değişmektedir. Paslanmaya karşı dayanıklı alüminyum alaşımdan yapılmıştır ve yakıt verimliliğini %30’a kadar artıran bir elektronik şanzıman sistemi ile donatılmıştır.

Silobas Dorse, hem kentsel hem de kırsal alanlarda kullanım için tasarlanmıştır. Dik yamaçlara park edildiğinde kazaları önlemeye yardımcı olmak için otomatik park freni sistemine sahiptir ve lastikleri hava yerine nitrojen gazı ile doldurulur, bu da onları normal lastiklerden daha dayanıklı hale getirir.

Silobas kapasitesi, çimento taşımacılığı için dökme çimento kamyonları içerir ve genelde belirli taşıma kapasitesine sahiptir. Ürünlerimizi seçtiğinizde herhangi bir zamanda 10 tona kadar çimento taşıyabilen bir kamyon filomuz olduğunu belirtmek isteriz.

Araçlarımız bakımlı ve her an kullanıma hazırdır. Ayrıca müşterilerimiz için teslim alma ve teslimat hizmetleri gibi bir dizi hizmet sunuyoruz. Bu, siparişlerinizi herhangi bir güçlük veya gecikme olmadan zamanında teslim alabilmeniz için yapılır.

Silobas Soförü istediğinizde, yolculukları sırasında hiçbir kaza meydana gelmemesi için güvenli ve sorumlu bir şekilde araç kullanma konusunda eğitilmiş ekiplerimiz vardır. Ayrıca, araçlarımızdan birini kullanırken yolda acil bir durum olması durumunda müşteri hizmetleri ve ilk yardım prosedürleri konusunda eğitimlidirler.

Silobas En Çok Hangi Sektörlerde Tercih Edilir?

Çimento endüstrisi, büyük miktarlarda çimentoyu bir yerden diğerine taşımak için dökme kamyonlar kullanır. Geleneksel olarak, bu iş damperli kamyonlar (herhangi bir sayıda farklı malzeme türüyle doldurulabilen açık kasalı kamyonlar) tarafından gerçekleştiriliyordu, ancak son zamanlarda sürücüler için daha rahat olan kapalı kabinli ve süspansiyonlu silobas içeren damperli kamyonlar çıkmasıyla talepte bir artış oldu.

Bu değişikliklere uyum sağlamak için üreticiler, geleneksel damperli kamyonların en iyi özelliklerini bir araya getirirken, klima ve ısıtma sistemleri gibi modern kolaylıkların yanı sıra hava yastıkları ve emniyet kemerleri gibi güvenlik özelliklerini de ekleyerek araçları için yeni tasarımlar oluşturdular.

Endüstri için inşaat sektörünün en çok tercih ettiği toz çimentolar gibi malzemeleri taşımakta kullanılır. Bunun nedeni, yüksek basınç dayanımına sahip olması ve son derece dayanıklı olmasıdır, yani yüksek stres koşullarında hasar görmeden kullanılabilmesidir. Ayrıca bu çimentonun suya ve ısıya karşı dayanıklı olması onu yıl boyunca çok farklı hava koşullarının olduğu alanlarda kullanım için ideal kılıyor.

İnşaat Zemin Çimento Dökme Yük Kamyonu Silobas
İnşaat Zemin Çimento Dökme Yük Kamyonu Silobas

Silobas’ın kum ve çakıl gibi diğer malzemeleri kolayca taşıdığından, bu malzemeleri gerektiren projelerde kullanımı kolaylaştırdığı görülmüştür. Ayrıca yeni inşaat, tadilat işlerinde ve mevcut binalardaki bakım işlerinde gerekli olan malzeme taşımasında kullanılabilir.

Hassas malzemelerin taşımacılığında kullanılan Silobaslar en çok aşağıdaki sektörlerde tercih edilmektedir:

  • İnşaat için gerekli toz ve ıslak çimento
  • Gıda için gerekli un, tahıl gibi malzemeler
  • Otomobil imalatı
  • Petrol ve gaz endüstrisi
  • Sağlık ve medikal ürünlerden yapılan hassas malzemeler

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir