1. Anasayfa
  2. Multimedya

Shotcut İndir – Video Düzenleme Programı

Shotcut İndir – Video Düzenleme Programı
0

Shotcut ücretsiz, açık kaynaklı, çok platformlu bir video düzenleyicidir. Video düzenleme (4K video kalitesi dahil), efektler ekleyebilir, yeni filmler oluşturabilir, çoğu görüntü dosyası formatını içe aktarabilir, hemen hemen her dosya formatına dışa aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu araç Microsoft Windows, Mac OS X ve Linux işletim sistemlerinde çalışır.

Shotcut Kullanımı

Sorunsuz bir arayüze ve çeşitli araçlara sahip bir video düzenleyici arıyorsanız, Shotcut mükemmel bir seçenektir. Linux ile çalışan cihazlar için bu ücretsiz video düzenleyici, çoğu kişinin beklediğinden çok daha karmaşıktır. Ortalama bir kullanıcı, bunun ustalaşması çok zaman almayan basit bir ücretsiz indirme olduğunu düşünüyor. Shotcut’ta bir hata varsa, öğrenme eğrisinin oldukça dik olmasıdır. Yazılımı daha yakından inceleyelim.

Shotcut Temel Özellikleri

Shotcut’ta gerçekten herkes için bir şeyler var. Yazılım, her ay yaklaşık bir kez güncellenerek kullanıcılara en yeni ve en iyi araçları ve özel özellikleri sağlar. Shotcut, 4K videolar ve görüntü dosyaları dahil olmak üzere FFmpeg tarafından desteklenen hemen hemen her şeyi içe aktarır.

Genel olarak, arayüz beklediğiniz gibi çalışır. Videonuzu yüklersiniz ve yukarıda kendi penceresinde görünür. Araçlara sağ tıklanarak erişilebilir. Bunları videoya uygulayın ve kalbinizin içeriğini düzenlerken anında çalışın. Filtrelerin kullanım kolaylığına ve uygulama içinde pencereleri taşıma yeteneğine bayılacaksınız. Deneyimi kendi tarzınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Programın Artıları

Shotcut’ın özelliklerinin ve desteğinin kapsamı ile ücretsiz, açık kaynaklı bir video düzenleme programı bulmakta zorlanacaksınız. Shotcut, çok çeşitli video formatları nedeniyle takdir edilmelidir. .Webm veya .flv ile uğraşmadan çalışabilirsiniz. Bu yazılım ayrıca harika bir filtre setine ve sınırsız sayıda parça eklemenize izin veren yararlı bir zaman çizelgesine sahiptir. Devam edin ve sesi veya videoyu sürükleyin ve kırpmaya, kesmeye ve kaplamaya devam edin.

Shotcut, kontrolleri öğrenmek için bir taahhütte bulunmaya istekli olduğunuz sürece oldukça doğal hissettirir.

Programın Eksileri

Bu ücretsiz video düzenleme yazılımının en kötü yanı, biraz zaman almasıdır. Ortalama bir kullanıcı, karmaşık kontrollerden bıkabilir ve daha basit bir şeye geçebilir. İnanılmaz derecede basit gibi görünen bir işlevi nasıl gerçekleştireceğinizi bulmanız biraz zaman alacak.

Shotcut indir

İndirdiklerinizin kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve reklam yazılımı içermediğini taahhüt ederiz. Ayrıca, tarayıcı araç çubukları veya indirme yöneticileri gibi Shotcut ile ilgili olmayan herhangi bir yazılımı reddediyoruz.

64 bit Windows yükleyici

Shotcut Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: 64-bit Windows 7-10, Apple macOS 10.10 – 10.15 veya en az glibc 2.27 ile 64-bit Linux.
  • CPU: x86-64 Intel veya AMD; SD için en az bir 2 GHz çekirdek, HD için 4 çekirdek ve 4K için 8 çekirdek.
  • GPU: Doğru çalışan ve uyumlu olan OpenGL 2.0. Windows’ta, iyi, uyumlu DirectX 9 veya 11 sürücüleri olan bir kart da kullanabilirsiniz. Listemiz yok.
  • RAM: SD için en az 4 GB, HD için 8 GB ve 4K için 16 GB.
  • NOT: Bilgisayarınızın CPU ve RAM gereksinimleri alt ucunda ise, her iki kullanmalısınız Önizleme Ölçekleme ve Vekil yardımına özellikleri önizleme lag azaltır.
  • Sabit sürücü: evet, bir tane alın; daha büyük daha iyi
  • Ağ: Shotcut’ı etkinleştirmek, bir aboneliği kontrol etmek veya kullanım analizi göndermek için ağa erişim GEREKMEZ. Ancak, Yardım menüsündeki bazı bağlantılar bu web sitesine bağlantı veriyor. Hızlı (en az 1 Gb / sn) bir ağ paylaşımında dosyalarınız varsa, bunlara işletim sisteminiz aracılığıyla buradan erişebilirsiniz.

Sonuç

Sabırlı biriyseniz ve Shotcut yazılımının nüanslarını öğrenmeye istekliyseniz, geniş güçlerini ortaya çıkaracaksınız. Yazılımın açık kaynaklı olduğunu ve neden bu kadar çok kişinin ilgisini çektiğini görmek kolay. İlerledikçe sık güncellemeleri arayın.

Bununla birlikte, Shotcut’ın dik öğrenme eğrisine bağlı kalmak istemiyorsanız, daha basit ve sezgisel bir şeye geçmekten korkmayın. Kullanımı daha kolay bir alternatifle kendinizi rahat hissettiğinizde, yeni, daha iyi, geliştirilmiş bir Shotcut versiyonunu kontrol etmeyi unutmayın.

Bu makalemizde sizlere Shotcut nedir , shotcut nasıl indirilir , shotcut video editor hakkında anlatımları yapılmıştır diğer makalemizde görüşmek üzere.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir