1. Anasayfa
  2. SEO

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO Ajansı Ne İş Yapar?
0

İnternet okyanusunda yer alabilmek için hosting ve domain dediğimiz yapılara ihtiyaç duyarız, bu yapıların çatısı altında gerek kişisel gerekse kurumsal web siteleri kurarak internet ağında belirli bir yer ediniriz.

Web sitemizin bulunduğu internet ağında, sitemizin bulunduğu sektöre göre de değişiklik gösterecek biçimde, algoritmaların oluşturduğu bir sıralama listesinde yer ediniriz.

Bu sıralamada üst sıralarda yer almak hem kişisel hesaplar için hem de kurumsal siteler için büyük önem arz eder.

Bu hedefe giden yoldaki en kritik noktaların temelinde, site üzerinde sağlanmış ve planlanmış güçlü bir SEO çalışması bulunur, SEO ajansı kavramı burada karşımıza çıkar ve verdiği hizmetler ile bu çalışmanın sorumluluğunu üstlenir.

SEO Çalışmasının Önemi Nedir?

“SEO çalışmasının önemi nedir?” sorusunun cevabı temel olarak iki ana konu başlığına ayrılabilir, bunlardan ilki müşteri kazancı odaklı yaklaşımdır. Bu yaklaşımda amaç potansiyel müşteriyi web sitesine yönlendirerek ürüne iletmektir, potansiyel müşteri sayısı arttıkça esas müşteri sayısı da artacağı için satılan ürün ya da sunulan hizmet karşılığında dinamik bir para akışı sağlanabilir.

Bu hizmeti sunan İmza İnternet Teknolojileri gibi SEO ajansı firmaları, yaptıkları çalışmalar ile potansiyel müşteri sayısında ciddi artışa olanak sağlayabilirler.

Bir diğer cevap ise internet üzerindeki site kurulumu ile oluşturulan dijital varlığın sağlamlaştırılması ve siteye yapılan ziyaret sayısı ile doğru oranda artan reklam gelirleridir. Sitenizde bulunan reklam alanları web siteniz üzerinden kazanç elde etmenizi sağlayabilirler, buradaki kazanç miktarını etkileyen temel etken ise sitede bulunan reklamın görüntülenme sayısıdır. Bu sayıyı web sitenize yapılan ziyaretçi giriş sayısı doğrudan ve büyük oranda etkilemektedir.

Site üzerinde yapılan çalışmalar ile İmza gibi SEO ajansı kuruluşları, site trafiğini olumlu yönde etkileyerek siteye yapılan giriş sayısını organik olarak artırırlar. Bu artış beraberinde reklam gelirlerinin yükselmesine imkan sağlar.

Bir SEO ajansı sağladığı hizmetler bakımından, bu hizmetler içinde bulunduğu sektöre göre değişse de, temel olarak müşterileri ile interaktif bir çalışma yürüterek web site trafiğini yükseltmeye yönelik stratejiler uygular ve bunu hedeflemektedirler.

İmza gibi firmalar bu görev sorumluluğu ile yüksek iş bilinci ile başarılar elde etmektedirler.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir