1. Anasayfa
  2. Samsung

Samsung Bulut Oyun Hizmeti Üzerinde Çalışıyor

The Korea Economic Daily'nin haberine göre Koreli şirket, büyük yayıncılar ve oyun geliştiricilerle görüşmelerde bulunuyor. Hizmetin lansmanında Samsung, kullanıcılarına "ünlü oyunlar" sunmak istiyor. Hizmet ücretsiz olacak, ancak oyunlara erişim için ödeme yapmanız gerekecek.

Samsung Bulut Oyun Hizmeti Üzerinde Çalışıyor
0

Akıllı telefon pazarında satışların azalmasından memnun olmayan Samsung, kayıplarını başka yerden para kazanarak telafi etmeye çalışıyor. Örneğin video oyunu segmentindeki varlığını genişletiyor. Samsung, ekim ayı başlarında bir bulut oyun platformu sunabilir.

Yalnızca Samsung Galaxy cihazlarının sahipleri buna erişebilecek. Akıllı telefonun güçlü ya da zayıf olması önemli değil, oyun işlemleri uzak sunucularda gerçekleştirilecek.

Duyuru 5 Ekim’de San Francisco’da yapılacak. Oyun akışı söz konusu olduğunda sunucular ve kullanıcılar arasındaki mesafe önemli olduğundan, hizmetin her ülkede sunulmaması muhtemeldir. Hizmete sunulacağı ülkelerde Galaxy akıllı telefon ile hizmete erişim ücretsiz olacak. Ancak oyunların parasını kendiniz ödemeniz gerekecek ve hangi oyunların sunulacağı henüz bilinmiyor.

Samsung TV’ler yaklaşık bir yıldır Gaming Hub oyun hizmetini zaten sunuyor. Bu çerçevede kullanıcılar, GeForce Now ve Amazon Luna gibi üçüncü taraf hizmetlere erişebiliyor.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir