1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yeni Sony PS5 için Optimize Edilmiş A95 SSD, 7,4 GB/sn’ye Varan Olağanüstü Hızlar Getiriyor

Yeni Sony PS5 için Optimize Edilmiş A95 SSD, 7,4 GB/sn’ye Varan Olağanüstü Hızlar Getiriyor

15 Eylül’de Sony, PlayStation 5 için NVMe SSD’lerin yeni nesil konsolda kurulmasına ve kullanılmasına izin veren bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı.

Tabii ki, hala bazı sınırlamalar var; Sürücü, en az 5500 MB/sn sıralı okumalı bir PCI Express 4.0 arabirimine sahip olmalı ve soğutma sistemi 11,25 mm’den daha kalın/yüksek olmamalıdır.

AddGame A95

Addlink’in en yeni M.2 2280 çözümü, AddGame A95 SSD 1.4 NVMe protokolü ile tüketicilere lineer okuma/yazma için 7400/7000 MB/s’ye varan ışık hızında aktarım hızları vaat ediyor. Katı hal sürücüsü, bir Phison PS5016-E16 denetleyicisi, 3D TLC NAND flash bellek yongaları ve SLC önbelleğe alma DDR4 DRAM arabelleği ile donatılmıştır. Mikro devreler, toplam 9,1 mm kalınlığa neden olan alüminyum çentikli bir soğutucu tarafından desteklenir.

SSD AddGame A95 özellikleri

LDPC hata düzeltme ve E2E veri koruması ile donatılan depolama, Gelişmiş Aşınma Seviyelendirme ve Kötü Blok Yönetimini destekler ve SSD ToolBox yazılımı ile teşhis edilebilir, izlenebilir ve hatta güvenli bir şekilde silinebilir. 1, 2 ve 4 TB kapasite seçeneklerine sahip yeni ürünler 5 yıl garantilidir ve prensip olarak üreticinin dağıtım ağı aracılığıyla zaten mevcuttur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir