1. Anasayfa
  2. Office Araçları

PDF’yi Word’e Dönüştürme (Doğrudan MS Word’de)

PDF’yi Word’e Dönüştürme (Doğrudan MS Word’de)
0

PDF belgelerini doğrudan MS kelimesinin içinde Word belgelerine dönüştürebilirsiniz. Harici yazılım veya hizmet kullanmaya gerek yoktur. İşte PDF’yi Word’e Dönüştürme için gösterebileceğimiz adımlar..

Finansal veya basit kullanıcı kılavuzları gibi çoğu çevrimiçi belge PDF belgeleri biçimindedir. Genel olarak, PDF formatı oldukça çok yönlü ve kullanıcı dostudur. Sonuçta, bir PDF belgesini doğrudan web tarayıcınızda veya Sumatra gibi özel bir hafif uygulama kullanarak açabilirsiniz. Bununla birlikte, PDF oluşturucu istemedikçe, çoğu PDF belgesi salt okunurdur. yani, bir PDF belgesini herhangi bir şekilde yerinde düzenleyemezsiniz.

Bir PDF belgesini düzenlemek istediğinizde, yapmanın en kolay yollarından biri PDF belgesini içe aktarmak ve Word’e dönüştürmek, gerekli düzenlemeleri yapmak ve ardından onu tekrar PDF’ye dönüştürmektir.

Bahsetmiyorum bile, PDF’yi Word’e dönüştürmeniz gereken birçok başka durum olabilir . Örneğin, çalışma kılavuzlarındaki hataları düzeltmek, bir PDF belgesinin tamamen düzenlenebilir bir kopyasını oluşturmak, PDF belgesinin hizalamasını değiştirmek, vb. Nedeni ne olursa olsun, MS Word PDF’yi yalnızca birkaç tıklamayla Word’e dönüştürmenize olanak tanır. Yerleşik MS Word seçeneklerini kullanırken, herhangi bir üçüncü taraf yazılımı veya web hizmetini kullanmaya gerek yoktur.

Hızlı ve basit kılavuzda, MS Word’de PDF belgelerinin nasıl içe aktarılacağını ve ardından PDF’nin Word belgesine nasıl dönüştürüleceğini göstereyim.

Microsoft Word’de PDF’yi Word’e Dönüştürme Adımları

PDF’yi kelimeye dönüştürmek için tek yapmanız gereken PDF belgesini MS word ile açmaktır. Bunu yaptığınızda, MS Word, PDF belgesini otomatik olarak içe aktaracak ve dönüştürecektir. Dosya Windows’ta pdf’den docx’e dönüştürüldüğünden, gerektiği gibi düzenleyebilirsiniz. İşte izlemeniz gereken adımlar.

  • Öncelikle bilgisayarınızda Word uygulamasını açın . Bunu Başlat menüsünde arayarak yapabilirsiniz.
  • Word programını açtıktan sonra “Aç” a tıklayın .
  • Orta paneldeki “Bu PC” seçeneğini seçin .

Microsoft Word'de PDF'yi Word'e Dönüştürme Adımları

  • Şimdi Gözat penceresinden PDF dosyasını seçin ve “Aç” ı tıklayın .

PDF'yi Word'e Dönüştürme

  • PDF dosyasını seçin ve bilgi penceresinde “Tamam” ı tıklayın .

PDF'yi Word'e Dönüştürme işlemi

  • Düğmeye tıkladığınız anda, PDF dosyası içe aktarılır ve Word dosyasına dönüştürülür .

Bir PDF dosyasını Word ile açtığınızda, gerçek PDF içerik düzenini olabildiğince korumaya çalışmasıdır. Bu, içerik yönetimi ve düzeni söz konusu olduğunda herhangi bir zorluk yaşamamanız gerektiği anlamına gelir. Word kopyası düzenlenebilir olduğundan, gerekli değişiklikleri yapabilir ve ardından bunu bir word belgesi olarak kaydedebilir veya gerektiğinde PDF’ye veya diğer formatlara aktarabilirsiniz.

Herhangi bir üçüncü taraf yazılımı veya web hizmeti kullanmadan Windows 10’da PDF’yi Word’e dönüştürmek bu kadar basit.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir