1. Anasayfa
  2. Rehber

Padlet Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanım Örnekleri

Padlet Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanım Örnekleri

Notlar, resimler ve fotoğraflar ekleyebileceğiniz bir mantar pano hayal edin. Padlet uygulamasını android, ios ve windows cihazlarınıza ücretsiz olarak kurabilirsiniz.

Padlet’in kullanımı ücretsizdir. Okullar, bireysel kullanıcılar ve işletmeler için çeşitli premium planları vardır.

Google, Microsoft veya Apple hesaplarınız ile Padlet’e ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Padlet Giriş Linki

Padlet Kayıt Ol

Padlet Nedir?

Padlet, bir web tabanlı uygulama olarak kullanılabilen bir etkinlik duvarıdır. Bu uygulama, kullanıcıların etkinlikler, notlar ve diğer bilgileri paylaştıkları bir platformdur.

Hem bireylerin hem de takımların kullanımı için tasarlanmıştır ve kullanıcıların birçok farklı yöntemle etkinliklerini paylaşmalarına olanak tanır. Örneğin, kullanıcılar metin, resim, ses ve video gibi farklı içerik türlerini paylaşabilirler.

Padlet Nasıl Kullanılır?

Padlet, etkinlik duvarı olarak kullanılmasının yanı sıra, çalışma alanı olarak da kullanılabilir. Bu uygulama, bilgi paylaşımını kolaylaştırmak ve işbirliğini geliştirmek amacıyla kullanılabilir.

Padlet Kullanım Örnekleri

Padlet web tarayıcısı üzerinden yapmış olduğum paylaşılabilir linkli bir not defteri çalışması oluşturdum. Yukarıdaki görselin üzerine tıklayarak ilgili çalışmayı ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi Padlet’i kullanmadan önce aşağıda verilen indirme bağlantılarından işletim sisteminize uygun olan uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayın.

Padlet APK İndir 2023

Padlet APK dosyasını aşağıda yer alan linkten kolaylıkla indirebilirsiniz. Diğer yandan, mobilde kullanmak için Google Play Store’dan da indirme işlemi yapabilirsiniz.

APK Boyutu 91.7 MB
Toplam İndirme 5 Mn+ ve Üzeri
Değerlendirme 5 Üzerinden 3,8✌
İndirme Linki Tıklayın

Padlet Windows indir

Padlet iOs indir

Padlet Kullanım Örnekleri Nelerdir?

Padlet, çevrimiçi dersler için sanal bir beyaz tahta, hemen hemen her konuda kullanılabilen bir uzaktan eğitim aracıdır. Hizmetin rahatlığı, görevleri gerçek zamanlı olarak tartışabilmenizdir örnek olarak; Öğrenci çalışmasını tahtaya yayınladı ve öğretmen bunu hemen gördü ve not defterleri toplamadan ve belgeleri bir bilgisayara indirmeden değerlendirip yorum yapabildi.

Padlet tahtası geniş işlevselliğe sahiptir, tahta çeşitli formatlarda tasarlanabilir, böylece Padlet’i farklı konularda kullanabilirsiniz.

Padlet Sınıfta Nasıl Kullanılır?

Padlet uygulamasının sınıflarda nasıl kullanılacağına dair gerekli başlıklar ve açıklamalar aşağıda verilmiştir;

En Son Derste Öğrenilenleri Tekrar Etmek

Gerekli tüm materyalleri tahtaya koyun, öğrencilerden bunları hızlı bir şekilde gözden geçirmelerini isteyin ve açıklamaya ihtiyaçları varsa sorular sorun.

Ortak Not Almak

Öğrenciler bir dersi veya sunumu dinlerken, ders sırasında ortaya çıkan temel fikirleri veya soruları birlikte tahtaya eklemelerini isteyin.

Öğrenciler veya Öğretmenlerle Toplantılar

Onlardan tüm fikir ve soruları tek bir panoya eklemelerini ve toplantının sonunda bunları tartışmalarını isteyin.

Etkinlik Planlaması

Örneğin, bir gezi planlıyorsanız, gerekli tüm bilgileri tahtaya koyabilirsiniz: yer, rota, hareket saati, ücret, yanınıza almanız gereken şeylerin listesi vb.

Belirli Bir Konuyu İnceledikten Sonra Anket Yapmak

Örneğin, öğrencilerden şu tür soruları yanıtlamalarını isteyin: “Yeni ne öğrendin?”, “Net olmayan ne?”, “Bana ne sormak istersin?”. Öğrenci yanıtlarını Padlet’te görmenin yanı sıra metin, bağlantı veya medya dosyası ekleyerek yanıtlar hakkında yorum yapabilirsiniz.

QR Kodlarından Oluşan Not veya Galeri Oluşturun

Öğrenciler, belirli bir konuda bilgiler, resimler ve bağlantılar içeren bir pano oluşturabilir ve ardından bunun için bir QR kodu oluşturabilir. ( Yukarıda kendi çalışmama ait Padlet QR kodunu telefonunuzdan okutup ilgili içeriğe göz atabilirsiniz)

Ortaya çıkan QR Kodlar sınıfın her yerine asılabilir. Bu, yalnızca belirli bir konuyu incelemeye değil, aynı zamanda öğrencilerin teknik okuryazarlığını geliştirmeye de izin veren alışılmadık ve heyecan verici bir vazifedir.

Telefonunuza herhangi bir uygulama indirmeden https://qrscanner.net/tr sitesini kullanarak QR Kodunuzu (QR) tarayabilirsiniz.

Padlet Tahtası Oluşturmak

Öğrencilere rapor, sunum, etkileşimli poster, hafıza kartı veya Padlet yapma seçeneği sunabilirsiniz. Ortaya çıkan pano, bir sınıf web sitesine veya bloguna yerleştirilebilir.

Tahtayı, belirli bir konudaki materyalleri birlikte toplamak için kullanabilirsiniz. Öğrenciler tüm sınıf olarak veya gruplar halinde çalışabilirler. Tüm kaynaklar tek bir yerde toplanacak ve asla kaybolmayacak.

Konuyla ilgili ek materyallerin bir listesi olarak. Makalelere, fotoğraflara ve eğitim videolarına bağlantılar içeren bir pano oluşturun ve bağlantıyı paylaşın. Böyle bir pano konuyu derinlemesine incelemek isteyenlerin ve dersi kaçıranların ilgisini çekecektir.

Bir Resme Hızlı Bir Şekilde Altyazı Eklemek

Bir resmi arka plan olarak yükleyin ve ardından resmin çeşitli bölümlerine notlar ekleyin.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir