1. Anasayfa
  2. Rehber

Özel Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme) Nasıl Yapılır?

Özel Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme) Nasıl Yapılır?
0

İnsanların ciddi anlamda sıkıntı yaşamakta olduğu özel numara kapatma (gizli numara engelleme), gizli numara nasıl kapatılır? konusu ile alakalı güncel tüyoları vereceğiz.

Tahmin edebileceğiniz üzere ülke genelinde artık akıllı telefon kullanımı çok ciddi anlamda yaygın bir hale geldi. Yani insanlar, artık telefonlar ile alakalı olarak bazı ayarları yapabilmek için internet üzerinden de araştırma yoluna gidiyor diyebiliriz.

Telefonu özel numaraya kapatma konusu ile alakalı olarak elimizden geldiğince bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Bunu birçok farklı operatörün kapatma servislerini sizlere sunarak yapma yoluna gideceğiz. Birkaç SSID kodu ile birlikte kısa yoldan telefonunuzu özel numara kapatma yolunda kapamanız mümkün hale gelecek. Hemen bilgileri sizlere sunalım ve devam edelim.

Turkcell Özel Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)

Turkcell Özele numara kapatma işlemini iptal etmek için ise telefonunuzun arama kısmına gelerek *253# yazarak arama tuşuna basmanız yeterlidir. Bu servis ücretsiz!

Türk Telekom Özel Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)

Türk Telekom online hizmet merkezi üzerinden SERVİSLER kısmına girerek özele numara kapatma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz. Ancak Türk Telekom, direkt olarak SSID kodu ile de gizli numara engelleme şansını sizlere sunuyor. Genel olarak bu işlem için detay aşağıdaki gibidir.

Telefonunuzun arama kısmına gelin ve *253# tuşlamasını yaparak arama tuşuna basın. Bu kombinasyon ile birlikte aktif ve deaktif etme işlemlerini de yapabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Vodafone Özel Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)

Vodafone özele numara kapatma yani gizli numara engelleme servisi işlemlerini Vodafone Yanımda mobil uygulaması ya da online hizmetler üzerinden yapmanız gerekiyor.

Vodafone Yanımda uygulaması ile vodafone özel numara kapatma işlemi için ARAMA AYARLARIM kısmına giriş yapın, ardından gizli numara engelleme ayarını aktif ettikten sonra hattınızı tamamen özel aramalara kapatmış olacaksınız. Özelliği kapatmak için de aynı yöntemleri izlemelisiniz. Bu servis tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulur. Özele numara kapatma işlemi bu aşamada tamamlanır.

SMS göndererek vodafone özel numara kapatma için; GIZLI KAPAT yazıp 7046 mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

PTTCell Özel Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)

PTTCell, birçok kişinin bildiği üzere Türk Telekom altyapısını kullanır. Dolayısıyla ile özel numara engelleme işlemi de aynen bu şekilde sağlanmaktadır. Bunun için yapmanız gereken sadece bir SSID kodu tuşlamak olacak.

Telefonunuzun arama kısmına gelin ve *253# tuşlamasını yaparak arama tuşuna basın. Bu kombinasyon ile birlikte aktif ve deaktif etme işlemlerini de yapabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Bunun dışında herhangi bir servis ile alakalı olarak merak ettiğiniz var ise yorum alanlarımızdan yazmanız durumunda konumuz güncellenecektir. Sorularınızı ve sorunlarınızı da iletme şansına sahip olacaksınız.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir