1. Anasayfa
  2. Sektörel

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

Gerek işyerlerinin güvenliğinde gerekse de garaj kapılarında sık kullanılmaya başlayan otomatik kepenk sistemleri aynı zamanda estetik bir görünüm de sağlıyor. İçerisinde değerli eşyalar bulunan işyerlerine monte edilen kumandalı kepenkler aynı zamanda kullanım kolaylığı nedeniyle de tercih ediliyor.

Galvaniz çelik ve alüminyum profillerle kurulan sistemler için kullanıcıya farklı seçenekler sunuyor. Ana inşa malzemesinin yanı sıra kurulacak olan kepenklerin renkleri, saydamlıkları gibi opsiyonlar alıcı tarafından belirlenir. Bu süreçte üreticinin danışmanlığından faydalanılması da söz konusu olabilir.

Otomatik Kepenk Çeşitleri

Farklı mecralarda elektrikli kepenek olarak da anılabilen otomatik kepenkler en temel olarak iki ana grupta incelenir:

  • Galvaniz çelik profil imalatlı kepenkler
  • Alüminyum profil imalatlı kepenkler

Güvenlik amacıyla işyerlerinde tercih edilen otomatik kepenkler konutlarda ise genellikle garaj kapısı olarak karşımıza çıkıyor. Elektrik kesintisi gibi durumlarda mağduriyet yaşanmaması adına montajı yapılan tüm otomatik kepenk sistemleri için ayrıca manuele çevirme özelliği bulunur. Genellikle bir anahtar yardımıyla sağlanan bu fonksiyon sayesinde güç kesintisi gibi durumlarda jeneratör desteğine ihtiyaç duyulmadan otomatik kepengin açılıp kapatılması mümkün hale gelir. Otomatik kepenk çeşitleri olarak ön plana çıkan 2 kepenk türünü beraber inceleyelim:

Galvaniz Çelik Kepenkler

Sac kalınlığı olarak daha güvenilir olan kepenk modelinin galvaniz çelik malzemeyle yapıldığı söylenebilir. Kuyumcular, döviz büroları gibi değerli eşya ve parayı korumak isteyen işletmeler genellikle galvaniz çelik imalatlı modele yönelirler. Öte yandan maliyeti biraz daha yüksek olması nedeniyle bireysel garaj kapılarından ziyade ortak garajlar için kullanıldığını söylemek mümkündür.

Alüminyum Kepenkler

Maliyeti biraz daha uygun olması nedeniyle tercih edilen alüminyum kepenkler, profil malzemesinin ince olmasıyla galvaniz çelikten ayrılır. Bu nedenle kapalı mekanlardaki (AVM ya da pasaj içi) iş yerlerinin güvenliğinin sağlanmasında sıkça tercih edilir.

Otomatik Kepenk Fiyatları

Hem ev garajları hem de işyerleri için sipariş edilecek kepenk sistemleri üzerindeki önemli belirleyicilerden birisi de otomatik kepenk fiyatları olarak alıcının karşısına çıkar. Motorlu sistemle çalışan kepenklerin imal malzemesi ithal olabildiğinden, döviz kurlarının fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olduğunu ayrıca belirtmek gerekir.

Otomatik kepenk sistemleri fiyatı üzerinde etki eden bir başka değişken ise elbette tercih edilecek olan kepenk modeli hakkında olacaktır. Renk seçenekleri, saydamlık opsiyonu ve ana profil malzemesi de rakamlar üzerinde doğrudan ve büyük bir etkiye sahiptir. Uygun fiyat kaliteli hizmet mottosuyla ön ön plana çıkan Hermes firmasının ürünleri hakkında bilgi almak için https://hermess.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir