1. Ana Sayfa
  2. Multimedya

OBS Studio indir – Yazılım incelemeleri

OBS Studio indir – Yazılım incelemeleri
+ - 0

OBS Studio (Open Broadcaster Software olarak da bilinir), yakalama, birleştirme, kodlama, video kaydı ve canlı akış gibi çeşitli görevler için kullanılabilen ücretsiz bir Açık Kaynak programıdır.

Çok platformlu bir yazılım olarak, Microsoft Windows OS, macOS veya Linux’ta kullanabilirsiniz.

OBS Studio İncelemesi

Not : Burada bulunan OBS Wiki’ye göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

OBS kısaltmasıyla anılan OBS Studio, bilgisayar oyunlarından video kaydetmek isteyen kullanıcılar arasında ilgi gören ücretsiz bir indirilebilir programdır, ancak bilgisayar web kamerasından, bilgisayar masaüstünden bir bölgeden video kaydetmek için de kullanılabilir. tüm ekran veya hatta tek bir pencere.

Özgür yazılımın bu tür amaçlar için mevcut olduğuna inanmak biraz zor. OBS, bilgisayar ve internet bağlantısı olan herkesin kullanımına açık olmasından çok daha fazlası için takdir edilmelidir. Bu yazılım aynı zamanda esnekliği, güvenilirliği ve üstün kullanıcı deneyimi tasarımı ile de dikkat çekicidir.

OBS Temelleri

OBS’yi kurduktan sonra, program size “Otomatik Yapılandırma Sihirbazı” nı çalıştırmak isteyip istemediğinizi soracaktır çünkü bu yararlıdır çünkü OBS’yi aşağıdakiler için optimize edebilirsiniz:

  • a. akış, kayıt ikincil olacak
  • b. sadece kayıt için, akış yok

Örnek olarak, ilk seçeneği seçtiyseniz, program sizden çözünürlüğünüzü ve FPS’yi (varsayılan ayarları koruyabilirsiniz) seçmenizi ve akış türünü ve hizmetini (Twitch, YouTube, Smashcast, Mixer, DailyMotion, Facebook) seçmenizi isteyecektir. Canlı, Yeniden Yayın, LiveEdu, Twitter vb.)

OBS’yi yalnızca akış olmadan kayıt için kullanmak için ikinci seçeneği tercih ederseniz de aynı şey.

“Otomatik Yapılandırma Sihirbazı” bazı testler çalıştıracak ve işletim sisteminiz için en uygun ayarları belirleyecektir. “Ayarları Uygula” yı seçin veya bu ayarları geçersiz kılıp manuel olarak yapılandırabilirsiniz (İptal’i tıklayın ve Ayarlar’ı açın).

Bir video oyunu oynarken kendi videonuzu kaydetmeyi planlıyorsanız, görüntüleri YouTube gibi çeşitli çevrimiçi hizmetlere büyük bir kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Arayüzün kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Kullanıcıların video görüntülerini istedikleri gibi değiştirmeleri için birçok gelişmiş seçenek mevcuttur. Video dosyaları, birden çok dosya biçiminde korunabilir.

OBS Seçenekleri

Yazılımın seçenekleriyle oynayın ve görüntüyü ekrana uzatabileceğinizi, fare hareketlerini yakalayabileceğinizi, fare hareketlerini gizleyebileceğinizi ve en boy oranlarını göz ardı edebileceğinizi göreceksiniz. OBS, kullanıcıların benzersiz ayarlarıyla özel profiller oluşturmasına olanak tanır ve yeni bir kayıt oturumuna başlamadan önce birden çok kaynak ekler. Yazılım, kullanıcılara saniyedeki kare sayısı ile birlikte kayıtlarının çözünürlüğünü de kişiselleştirme olanağı sağlar.

Kullanım kolaylığı

Pek çok insan yanlışlıkla OBS gibi video kayıt yazılımının kullanılamayacak kadar karmaşık olacağını varsayıyor. Aksine, OBS’nin kullanımı (yine) son derece kolaydır. Yapmanız gereken tek şey “Kaydı Başlat” a basmaktır (veya önceden seçilmiş klavye kısayolunuzu kullanın) ve yazılım video kaydetmeye başlayacaktır.

OBS Neden İndirilmeye Değer?

OBS, kitlelerin kullanabileceği en havalı ücretsiz yazılım programlarından biridir. Çoğu insan programın arayüzüne uyum sağlamakta zorlanmayacaktır. Tüm deneyim seviyelerindeki bilgisayar kullanıcılarına hitap eden temiz, kullanımı rahat ve sade bir tasarıma sahiptir. En telaşlı video oyunlarınızdan birini (Mario Kart 8, Need For Speed, vb.) Alın, OBS’yi yükleyin, bir oyun seansı kaydedin ve kaydın gecikme olmamasından oldukça etkileneceksiniz. OBS kayıtları, kaydedilen oyun görüntülerinin saniyede yüksek karelere ve hızlı ateş hareketlerine sahip olup olmadığına bakılmaksızın mükemmel kalitede. Kaydedilen ses bile mükemmel geliyor. Yazılımı beğendiyseniz, lütfen OBS projesine bağış yapmayı düşünün.

OBS Studio indir

Video kaydı ve canlı akış için ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım. Windows, Mac veya Linux’ta hızlı ve kolay bir şekilde indirin ve akışa başlayın.

OBS Studio 64 bit Windows Installer Studio 32 bit Windows Installer OBS Studio macOS Yükleyici

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap