1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Nvidia, dizüstü bilgisayar üreticilerinin RTX 30 serisi grafik kartlarının teknik özelliklerini belirtmelerini istiyor

Nvidia, dizüstü bilgisayar üreticilerinin RTX 30 serisi grafik kartlarının teknik özelliklerini belirtmelerini istiyor
0

Nvidia, en son RTX 30 serisi grafik kartlarına sahip dizüstü bilgisayar satan şirketlerin, saat hızları ve diğer yerleşik grafik özellikleri dahil olmak üzere toplam gücün bir açıklamasını sağlamasını isteyecek.

Tom’s Hardware daha önce OEM’lere bu bilgileri sağlamalarını tavsiye etmişti. Dell, Asus, MSI ve diğerleri dahil çoğu şirket bunları dahil etmedi.

Bu değişiklik, kullanıcıların GPU’nun hangi sürümünün kullanımda olduğunu onaylamak için üçüncü taraf incelemelerini beklemeden veya satın almadan önce bir dizüstü oyun bilgisayarından ne tür bir performans bekleyeceğini anlamalarını kolaylaştırmalıdır.

Nvidia RTX

Gigabyte ve Asus zaten bilgi sağlamaya başladı. Ağırlıklı olarak Avrupa’da satış yapan yan kuruluşlar olan XMG ve Schenker, piyasaya sürüldüğünden beri daha spesifik davrandılar ve Max-Q statüsünü dahil ettiler.

Max-Q, RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarın piyasaya sürülmesinden bu yana zor bir soru oldu. Marka hala burada, ancak Nvidia, Tom’s Hardware’e bunun bir performans ölçütü değil, “bütüncül bir platform teknolojileri seti ve güçlü ve ince dizüstü bilgisayarlar oluşturmaya yönelik yapıcı bir yaklaşım” olduğunu söyledi. Ancak yine de Nvidia Kontrol Panelinde görünüyor.

Bu yazı itibariyle Nvidia, GPU yapılandırmalarının tam bir listesini listelemiyor, ancak web sitesinde yalnızca birkaç spesifikasyona sahip.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir