1. Anasayfa
  2. Teknoloji

MSI, NVIDIA GeForce RTX 3050 ekran kartlarını tanıttı

MSI, NVIDIA GeForce RTX 3050 ekran kartlarını tanıttı
0

Önde gelen PC üreticisi MSI, en son grafik teknolojisini ve gelişmiş soğutmayı tescilli soğutucularla birleştiren yeni bir NVIDIA GeForce RTX 3050 grafik kartı serisini tanıttı.

GeForce RTX 3050 grafik kartı, NVIDIA Ampere mimarisinin performansını ve verimliliğini daha fazla oyuncuya getiriyor ve saniyede 60 karenin üzerinde en yeni ışın izlemeli oyunları destekleyen ilk bütçeye uygun masaüstü GPU’su.

MSI GeForce RTX 3050 RTX grafik kartları, ışın izleme için 2. nesil RT çekirdeklerine ve DLSS ve AI için 3. nesil Tensör çekirdeklerine sahiptir. Işın izleme, oyunlarda yeni standarttır ve RTX 3050, onu her zamankinden daha uygun fiyatlı hale getirir.

Tüm RTX 30 serisi GPU’lar gibi, RTX 3050 de üç GeForce oyun yeniliğini destekler: NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex ve NVIDIA Broadcast, performansı ve resim kalitesini artırır. Gerçek zamanlı ışın izleme ile birlikte bu teknolojiler, dünya çapındaki oyunlar ve oyuncular için benzeri görülmemiş performans ve deneyim sunan bir oyun platformunun bel kemiğini oluşturur.

MSI GeForce RTX 3050 RTX GAMING X

MSI, yeni RTX 3050’yi kendi imzası olan TWIN FROZR 8 GAMING ısı bloğuyla donatıyor. Önceki nesil ile karşılaştırıldığında, çift fan tasarımı, soğuk hava girişini TWIN FROZR 8 soğutma sistemine yönlendirmek için harici bir bağlantı ile birbirine bağlanan bir çift fan kanadı olan TORX FAN 4.0 teknolojisi ile geliştirildi.

Radyatör, ısıyı verimli bir şekilde dağıtmak, sıcaklıkları düşürmek ve yüksek performansı korumak için gelişmiş aero ve termodinamik teknolojilerle donatılmıştır. Çok beğenilen agresif görünüm, Mystic Light RGB aydınlatma ile vurgulanır. Güncellenen MSI Center yazılımını kullanarak LED bileşenlerini kolayca kontrol edin ve senkronize edin.

MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X Serisi Ekran Kartları

Seri soğutma VENTUS 2X, şimdi MSI’ın ünlü TORX FAN 3.0’ı ile çift fanlı konfigürasyonda geliştirilmiş NVIDIA GeForce RTX 3050’de de mevcut olacak. VENTUS’un performans odaklı tasarımı, ister oyun ister iş olsun, herhangi bir görevi tamamlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Güçlü bir soğutma sistemi, güçlendirilmiş mat arka panel ve tasarımın geri kalanı, VENTUS grafik kartını herhangi bir PC yapısına uygun hale getirir.

MSI GeForce RTX 3050 VENTUS 2X Serisi Ekran Kartları

MSI GeForce RTX 3050 AERO ITX Serisi Ekran Kartları

AERO serisi, tam boyutlu bir grafik kartının gücünü inanılmaz derecede kompakt bir pakette sunar. MSI GeForce RTX 3050 AERO ITX, optimum ısı dağılımı için verimli ısı borularına sahip kompakt bir soğutucu üzerinde yüksek performanslı bir fan kullanır. AERO ITX grafik kartları, küçük form faktörlü sistemler için mükemmeldir.

MSI GeForce RTX 3050 AERO ITX Serisi Ekran Kartları

Üretici şimdiye kadar ürünlerinin fiyatlarını açıkladı, ancak normal bir NVIDIA GeForce RTX 3050’nin önerilen fiyatı 249 dolar olarak zaten biliniyor.

MSI GeForce RTX 3050 Ekran Kartı Teknik Özellikleri

MSI GeForce RTX 3050 Ekran Kartı Teknik Özellikleri

Yazı Kaynakları
TechPowerUp

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir