1. Anasayfa
  2. İnternet

Mozilla Firefox Eski Sürüm indir

Mozilla Firefox Eski Sürüm indir

Firefox’un güncellenmiş sürümünden memnun değilseniz ve eski sürümüne geri dönmek istemeniz durumunda Firefox sürümünün nasıl düşürüldüğünü size göstereceğim.

Mozilla destek merkezi, Mozilla’nın 2016 yılında Quantum olarak bilinen ve Firefox’un performansını iyileştirmek, mimarisini modernize etmek ve tarayıcıyı çok amaçlı bir modele geçirmek için Firefox’un Gecko motorunu ve diğer bileşenlerini iyileştirmeyi amaçlayan bir projeyi duyurduğunu belirtiyor.

Bu iyileştirmeler, Google Chrome’un azalan pazar payının yanı sıra performansının kıyaslandığında düştüğü endişelerinin ardından geldi. İyileştirmelerine rağmen, bu değişiklikler Firefox için mevcut eklentinin, Chrome ve diğer yeni tarayıcılara benzer şekilde tasarlanmış yeni bir uzantı sistemi lehine, daha yeni sürümlerle uyumsuz hale getirilmesini gerektirdi. Kasım 2017’de piyasaya sürülen Firefox 57, Quantum’un geliştirmelerini içeren ilk sürümdü ve bu nedenle Firefox Quantum olarak adlandırıldı. Herkesin neyi sevdiği ve nasıl sevdiği hakkında bir tadı vardır. Mozilla Firefox’un güncellenmiş sürümünde yeni Kullanıcı Arayüzünün görüntülenmesinden herkes pek memnun değil. Bu makale, herhangi bir kişisel sebepten dolayı Firefox sürümünü düşürmek isteyenlere yardımcı olmak içindir.

Firefox sürümü nasıl düşürülür?

  1. Firefox tarayıcınızı veya bilgisayarınızdaki başka bir tarayıcıyı açın.
  2. Daha eski sürümleri görmek için bu bağlantıya tıklayın.
  3. Eski sürümlerden herhangi birini seçin.
  4. Bilgisayarınıza sürümü indirin ve yükleyin.

Daha eski bir sürüme geçmek, performans ve güvenlik sorunlarının yanı sıra Firefox kullanıcı verilerinin kaybına neden olabilir. Firefox, eski sürüme geçme konusunda tavsiyede bulunur, bu nedenle lütfen bunu kendi sorumluluğunuzda yapın. Firefox’un daha eski bir sürümünü kullanmanız gerekiyorsa, veri kaybını en aza indirmek için lütfen eski sürüm için ayrı bir Firefox profili oluşturun.

Ayrıca Firefox Yenileme özelliği ile diğer sorunlar da çözülebilir. Temel bilgilerinizi kaydederken Firefox’u varsayılan durumuna geri yükler.

Genellikle bir Firefox güncellemesinde bir sorun olduğunda, insanlar önceki sürüme geri dönmenin bir yolunu ararlar. Bu genellikle sorunu çözmez ve bilgisayarınızı ve bilgilerinizi saldırılara açık hale getirir. Bu makale, Mozilla Firefox Eski sürüme geçiş için bazı alternatifler ve eski sürüme geçmeyi seçerseniz Firefox’un eski sürümlerine bağlantılar sunar.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Soru: Firefox’un çok eski sürümlerinden birine geçebilir miyim?

Cevap: Evet, bir önceki eski sürümlere geçebilirsiniz. Bazı Firefox özelliklerinden yoksun olabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir