1. Anasayfa
  2. Multimedya

Movavi Video Editor Nedir, Nasıl Kullanılır?

Movavi Video Editor Nedir, Nasıl Kullanılır?

Movavi Video Editor, son dönemin en popüler yazılımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışan bu program, oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. Söz konusu programa sahip olan kullanıcılar, ayrıntılı ve detaylı bir şekilde videolarını düzenleyebilmektedir. Dilerseniz, Movavi Video Editor nasıl kullanılır, gelin birlikte inceleyelim.

Movavi Video Editor Nedir?

Movavi Video Editor’ün, geçtiğimiz yıllar içerisinde piyasaya çıkan profesyonel video düzenleme programıdır. Windows ve Mac OS işletim sistemleri için özel olarak tasarlanan bu yazılımın farklı paketleri de mevcuttur. Dileyen kullanıcılar, ücretli bir şekilde programı satın alarak düzenleme işine başlarken, dileyen kullanıcılar ise ücretsiz versiyona sahip olarak pratik bir şekilde 7 gün boyunca işlerini yapabilmektedir.

Movavi Video Editor Nasıl Kullanılır?

Movavi Video Editor Nasıl Kullanılır?

Profesyonel video düzenleme programı, oldukça kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Söz konusu programı indiren kullanıcılar, videolarına başlıklar ekleyebilmekte, geçiş efektlerini ayarlayabilmekte, renk ayarları yapabilmekte ve videolarına seslendirme işlemini uygulayabilmektedir.

Movavi Video Editor İle Video Kırpma Nasıl Yapılır?

Movavi video editör ile hazırlamak istediğiniz video içerisinde bazı bölümleri kırparak çıkarma olanağı mevcuttur. Uygulama içerisine eklediğiniz videonuzu zaman tüneli sayesinde istediğiniz kadar parçalara bölerek düzenleyebilir ya da videonuzun süresini kısaltabilirsiniz. Türkçe video düzenleme programı olması sebebiyle kullanımı oldukça kolaydır.

Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Movavi video düzenleme programı video kırpma işlemi sonrasında ya da parça parça oluşturduğunuz video kayıtlarını birleştirme olanağı da sunmaktadır. İstediğiniz geçişler ile videolarınızı kolayca birleştirin.

Videonun Hızlandırılması Ve Yavaşlatılması

Mevcut videonun hızlandırılması ve yavaşlatılması işlemi için Movavi Video Editor Plus 2021 kullanabilirsiniz. Uygulama içerisinde yer alan klip özellikleri bölümünde yer alan hız kaydırıcısını kullanarak bu düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Videoya Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Videolarınıza arka plan fon müziği yerleştirmek mi istiyorsunuz. Bu Movavi Video Editor Plus 2021 ile oldukça kolay bir işlemdir. Kullanmak istediğiniz ses dosyasını düzenleme yaptığınız video projesine eklemeniz yeterli olacaktır. Zaman çubuğu ile müzik süresini de kolayca ayarlayabilirsiniz.

Movavi de Videoya Altyazı Ekleme

Movavi video düzenleme uygulamasında düzenlediğiniz videoya dilediğiniz kadar başlık, yazı grafik ekleme imkanı bulunmaktadır. Bu işlem için başlıklar sekmesine geçiş yapmanız ve yazmak istediğiniz metni yazmanız yeterli olacaktır. Alt yazı ekleme yaptığınızda video üzerinde konumunu kolayca ayarlayabilirsiniz.

Movavi Video Düzenleme Uygulaması Sistem Gereksinimleri

Movavi Video Editor Plus 2021 programını kullanabilmek için önerilen ekran kartları ise şu şekildedir;

  • Intel HD Graphics 2000 Ekran Kartı.
  • Nvidia GeForce Serisi 8 ve 8M Ekran Kartı.
  • Quadro FX 4800 Ekran Kartı.
  • Quadro FX 5600 Ekran Kartı.
  • AMD Radeon R600 Ekran Kartı.
  • Mobility Radeon HD 4330 Ekran Kartı.
  • Mobility FirePro Serisi Ekran Kartı.
  • Radeon R5 M230 ve üzeri ekran kartları…

Yukarıda yer alan ekran kartlarına ek olarak programı kullanabilmek için en az 2 GB belleğe ve 800 MB boş alana ihtiyaç duyulmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra söz konusu video düzenleme programı 3GGP, Advanced Streaming Format, Audio Video Interleave, DivX Video, Flash, HD Video, Matroska, MPEG, MPEG-4, MXF, OGV, QuickTime, RM, WebM, WMV ve WTV formatlarını da desteklemektedir.

Video Düzenleme Programının Resmi Satış Fiyatı

Movavi Video Editor’ün Plus 2021 fiyatı ile dikkat çekiyor. Söz konusu programa sahip olmak isteyen kullanıcılar 7 gün boyunca ücretsiz bir şekilde yazılımı deneyebiliyor. 7 Gün sonunda video düzenleme programından memnun kalan kullanıcılar Aylık / 89,95 TL ödeyerek bu programa sahip olabiliyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir