1. Anasayfa
  2. Sektörel

Mini Torna

Mini Torna

Mini Torna Nedir?

Küçük ve hassas parçalar meydana getirmek amacı doğrultusunda tasarımı yapılmış olan tornalara mini torna ismi verilir. Model üreticileri, saatçiler ve kuyumcular tarafından yaygın olarak kullanılır ve bir silindirik işlemde katı bir malzeme içinden materyalin kesilmesiyle bir ürün meydana getiren makine aletidir.

Mini torna metal torna ile aynı nitelikleri barındırır fakat gerektiği durumlarda ahşap ve plastik için de kullanmak mümkündür. Somun ve civata yardımı ile bir tezgâh üstüne mini bir torna takılır. Bu işlem, ağır materyaller kullanılarak çalışıldığı zaman torna tezgâhının hareketini azaltır ve ünitenin dengesinin gelişmesine katkı sağlar. Standart bir torna, delik açmak, delmek, tırtıl, öğütmek, eğmek ve cilalamak için tercih edilir.

Mini Torna İşlevleri

Mini torna, özellikle metal ile kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Kesici alet, çapraz kızak yerine bir T-istirahati ile desteklenir. Bir T-istirahat hareketli bir taşıyıcıya ya da platforma tutturulmuş bir alet tutucudur. Takım, bir el kolu ya da torna motoru ile ileri ve geri hareket ettirilir. Bu esneklik, çok büyük bir kontrol derecesi ve çok hassas hareketler üretme becerisi sağlar.

Mini torna, hobiler için uygundur ve torna tezgâhlarının nasıl kullanılacağını öğrenmenin en etkili bir yöntemidir. Mini torna, tornada vida kesme dışındaki bütün fonksiyonlara sahiptir. Bu aleti, gözlük vidalarından küçük lambalara kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi yaratmak amacıyla kullanmak mümkündür.

Mini Torna Makinesi ve Ahşap Torna

Mini torna kullanırken, güvenlik önlemlerinin tamamının alınmış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Yer aldığı çeşitler arasında ahşap torna da mevcuttur. Torna makinesi ve torna tezgâhları mini boyutlar, elektronik ya da hidrolik kontrollüler dâhil olmak üzere çeşitli ürün kategorilerden meydana gelir. Torna makinesi boyut olarak küçük ve hassas işlemleri yapabilmek için kullanılır.

Torna tezgâhı mini boyut olarak küçük montajı kolay torna tezgâhlarıdır. Mini torna tezgâhına sabitlenmesi aşamasında, tezgâh yüzeylerinin çoğu eksiksiz olarak düz bir biçimde bulunmadıklarından dolayı stabiliteyi çoğaltmak amacıyla makinenin tabanına lastik ayaklar takılır. Özellikle küçük işletmeler veya ahşap oymacılığı sanatları ile uğraşan kişiler torna makinesi olarak mini torna makinelerini tercih ederler. Detaylı bilgi almak için https://www.sanayiden.com/mini-torna adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir