1. Anasayfa
  2. Oyun

Minecraft Hileleri | Son Sürüm Hile Kodları 2024

Minecraft Hileleri | Son Sürüm Hile Kodları 2024
0

Minecraft, oyun dünyasının en çok sevilen ve beğeni kazanan oyun türlerinden birisidir. İlk çıktığı günden bu yana milyonlarca kişi tarafından indirilerek, büyük başarılara imza atmış durumdadır. İlk olarak bilgisayar sürümü ile karşımıza çıksa dahi, sonradan mobil platforma gelerek oyuncular için harika bir fırsat haline dönüşmüştür.

Mojang stüdyosu tarafından geliştirilen Minecraft, piksek tarzı grafikleri ile oyuncuların dikkatini çekmektedir. Oyunda birbirinden farklı oyun modları yer almaktadır. Minecraft, bir dönemler hayatta kalma modu ile sürekli olarak gündemdeydi. Mod içerisinde sıfırdan bir hayata başlıyorsunuz ve gerekli eşyaları bularak bir yaşam alanı kurmaktasınız. Bir hayli zevkli ve eğlenceli oyun serüvenine sahip olduğunu söyleyebilirim. 2011 yılında piyasaya sürdürülmesi ile birlikte, açık dünya temalı olarak en iyi oyunlar arasında yer almaktadır.

10 yıldan fazla uzun süreli bir yayın hayatına devam ederken, aldığı güncellemeler ile birlikte oyunu çok daha farklı bir şekilde geliştirmektedirler. Son zamanlarda bir hayli popüler olan Minecraft Hileleri konusunu ele alarak, sizler için bu yazımızda paylaşımda bulunmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Genel olarak çalışan ve işe yarayan kodları listeye eklemek istedim. Aksi taktirde aşağıdaki kodlar dışında birçok kod bulunuyor fakat işe yaramamaktadır. Bu konuda rahat olmanızı istiyorum çünkü tüm kodlarımız oyun içerisinde çalışmaktadır.

Minecraft Hile Kodu Nasıl Yazılır?

Açık dünya temalı bir oyun yapısına sahip olan Minecraft, hile kodları için oyuncularına imkan sunmaktadır. Son dönemlerde de bir hayli popüler olan bu konu olduğu için, minecraft hile nasıl yazılır sorusu da bizlere yöneltilmektedir. Dilerseniz kısaca bir göz atalım:

  • İlk olarak Minecraft oyununa girin,
  • Tek Oyunculu menüye girin,
  • Açılan ekrandan Yeni Dünya Yarat butonuna basın,
  • Hayatta Kalma moduna basarak ilerleyin,
  • Kurulum alanında Daha Fazla Dünya Seçeneği kısmına basın,
  • Hilelere İzin Ver özelliğini aktif edin,
  • Şimdi ise Tamam diyerek Yeni Dünya Yarat diyoruz.

Bu işlemleri eksiksiz olarak tamamladığınızda, Minecraft oyununda hileleri aktif hale getirebilirsiniz. Oyunda hile kodlarını kullanabilmeniz için, kurulum ayarlarında yer alan hilelere izin ver seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hileleri yapamaz ve aktif hale getiremezsiniz.

Şimdi ise en çok merak edilen konu olan Minecraft Hileleri listemize hızlıca geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür kodların beklediğini de görmüş olabiliriz.

Minecraft Hile Kodları

Buradaki listede Minecraft hile kodlarını genel olarak sizlerle birlikte paylaşmaktayım Sizlerde oyunda kullanmak istediğiniz kodları seçerek, kolaylıkla oyunda uygulayabilirsiniz.

Komut Açıklama
/Freeze Tüm mob’ları durdurmaktadır.
/kill [player] Seçili olan karakteri öldürür.
/instantplant Tüm bitkiler anında büyür.
/Summon <Mob> İstediğiniz bir mob’u ekleyebilirsiniz.
/atlantis Su seviyesini bir hayli yükseltir.
/duplicate Eşyaları kopyalar.
/gamerule doDaylightCycle false Zamanı durdurur.
/kick[player] Seçilen karakteri oyundan atar.
/itemdamage Silahlarınız hasar almaz ve bozulmazlar.
/gamemode < Survival/Creative/Adventure/Spectator> Mod değiştirilir.
/difficulty <peaceful/easy/normal/hard> Zorluk seviyesini ayarlayabilirsiniz.
/waterdamage Sudan almış olduğunuz hasarı etkinleştirebilir yada kapatabilirsiniz.
/firedamage Ateşden alınan hasarlar etkinleştirilebilir yada kapatabilirsiniz.
/give <player> <item> Karakterinize ücretsiz olarak eşya verir.
/time Zamanı değiştirebilirsiniz. [sabah için 0, gece için 18000]
/tp [player] <xy z> Karakteri belirlenmiş olan konuma ışınlar.
/weather <clear/rain/thunder> Hava durumunu değiştir.
/falldamage Düşme hasarını açabilir yada kapatabilirsiniz.
/experience add <player> <amount> Belirtilmiş olan karaktere deneyim puanı verir.

Şuanda minecraft oyununda bu kodlardan başka hileler yer almamaktadır. Bu sebepten dolayı buradaki kodları kaydetmenizi ve oyun içerisinde dilediğiniz gibi kullanmanızı önermekteyim. Burada paylaşmış olduğum kodlar sadece PC versiyonunda geçerli olmaktadır. Mobil platform üzerinden oynayanlar için kodlar yer almıyor, farklı uygulamalar ile birlikte mobil oyuncular hilelerini aktif etmektedir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Minecraft Hileleri | Son Sürüm Hile Kodları başlığı altında paylaşımda bulunmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak, bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir