1. Anasayfa
  2. Microsoft

Microsoft’un ‘Cloud PC’si Bu Yaz Piyasaya Sunulabilir

Microsoft’un ‘Cloud PC’si Bu Yaz Piyasaya Sunulabilir

ZNET‘teki bir rapora göre , Microsoft’un yeni Bulut PC hizmeti, bundan sadece birkaç ay sonra, bu yıl Haziran veya Temmuz civarında başlayabilir.

Zaten canlı bir web sitesine sahip olan hizmet, esasen kullanıcıların Microsoft sunucularında barındırılan kendi sanal bilgisayarlarını çalıştırmalarına olanak tanıyan ve herhangi bir bilgisayardaki hesaplarıyla giriş yaparak erişilebilecek bir sanal masaüstü aracı olacak.

Böyle bir hizmet herkes için olmayabilir, ancak onu çekici kılan iki ana özelliği vardır.

  • Sanal bir bilgisayar, kullanıcının fiziksel bilgisayarından daha güçlü olabilir ve bu nedenle daha fazla program çalıştırabilir ve daha fazla veriyi işleyebilir.
  • Uzaktan çalışanlar, uygulamaları ve dosyaları kişisel cihazlarına indirip yüklemek zorunda kalmadan bir çalışma ortamında hızlı bir şekilde oturum açabilir.

Dijital veya sanal masaüstü hizmetleri yeni değil. Aslında, Microsoft zaten Windows Sanal Masaüstü adı verilen benzer bir hizmet sunuyor . Bu hizmet şu anda kullanıcıları Azure ve ilgili araçlarını kullandıklarına göre ücretlendirirken, Cloud PC’nin kullanıcıları istedikleri depolama alanı ve CPU’ya göre ücretlendirmesi bekleniyor .

Microsoft henüz Cloud PC ile ilgili herhangi bir resmi duyuru yapmadı, bu nedenle sızıntılar yoluyla yayınlanan tüm bu bilgiler şimdi ve ne zaman piyasaya sürüldüğünde değişebilir.

Bulut PC kullanır mıydınız? Aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirin.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir