1. Anasayfa
  2. Office Araçları

Microsoft Word ve Excel’de Onay ve Çarpı İşareti Ekleme

Microsoft Word ve Excel’de Onay ve Çarpı İşareti Ekleme
0

Microsoft Word’e bir onay işareti (başka bir deyişle onay işareti veya onay işareti olarak bilinir) eklemenin birkaç yolu vardır, aşağıda özetlediğimiz yöntemler Microsoft Office 365, Microsoft Word 2016, Microsoft Word 2013, Microsoft Word 2011, Microsoft Word 2010 ile, Microsoft Word 2007, Microsoft Word 2008 ve Microsoft Word 2004 ile ilgilidir.

Microsoft Word’e bir tik sembolü eklemenin birkaç yolu vardır – burada çeşitli seçeneklerden bazıları vardır.

Yöntem 1 – Kopyala ve Yapıştır – ✓ ✔ ☑ ✅ ✕ ✖ ✗ ✘

Bir tik veya çarpı kopyalayıp yapıştırmak için, aşağıdaki işaret veya çarpılardan birini vurgulayın, ardından kopyalayıp varış noktanıza yapıştırın

Aşağıda tercih ettiğiniz sembolü vurgulayın :

✓ ✔ ☑ ✅ ✕ ✖ ✗ ✘

Kopyalamak için – sembol vurgulandığında Ctrl + C tuşlarına basın

sonra

Yapıştırmak için sembolün olmasını istediğiniz yeri seçin ve Ctrl + V tuşlarına basın

Yöntem 2 – Yazı Tipi Kısayolları

En yaygın yöntem “Wingdings 2” yazı tipini veya “Webdings” yazı tipini kullanmaktır . Bu, açılır menüden kolayca bulunabilir ve birkaç farklı onay işareti stili arasından seçim yapabilirsiniz. Alternatif olarak, yazı tipi olarak Wingdings 2 veya Webdings’i seçtikten sonra aşağıdaki kısayolları kullanın.

windings2 webdings işaretleri oluşturma kısayolları

Yöntem 3 – Sembol Komutu

Ayrıca sembol komutunu da kullanabilirsiniz . Bunu yapmak için Excel’in kurulu olması gerektiğini unutmayın. “Ekle” menüsüne eriştikten sonra, “Sembol” sekmesini bulun. Bu bölümden “Yazı Tipi” seçeneğini seçin ve “Wingdings” i seçin. Onay işareti listenin altında bulunacaktır.

Buna, “Karakter Haritası” bölümünün altındaki “Başlat” menüsünden de erişilebilir (Sistem Araçları içinde). Yazı tipi seçeneğini seçin ve bir kez daha Wingdings’i seçin. Fareyi doğru sembolün üzerine getirdiğinizde, daha büyük görünecek ve onay işaretinin farklı sürümlerini seçme olanağına sahip olacaksınız. Son olarak, simgeyi metin içinde ilgili konuma kopyalayıp yapıştırın.

Yöntem 4 – Sembol Karakter Kodunu İşaretle

Diğer bir hızlı yol, tik sembolünün karakter kodunu kullanmaktır . Klavye yerine sayısal tuş takımına ihtiyacınız olacağını unutmayın . Dört farklı onay işareti eklemenizi sağlayacak bir dizi kod vardır.

1. Yazı tipini “Wingdings” olarak değiştirin

2. Sayısal tuş takımını kullanarak (yatay sayı satırını değil), Alt tuşunu basılı tutun ve aşağıdaki sayı kombinasyonlarından herhangi birini girin:

Tuşlar

  • ALT + 0252
  • ALT + 0254

Tuşlar

  • ALT + 0251
  • ALT + 0253

Unutmayın, karakter kodu girilmeden önce yazı tipini Wingdings olarak değiştirmeniz gerekecek. Daha sonra yazı tipini istediğiniz görünüme geri döndürebilirsiniz.

Bunlar, standart bir Word belgesine onay işareti eklemenin en etkili yoludur. Bu yöntemlerin, yüklediğiniz Microsoft Word sürümüne bağlı olarak değişeceğini unutmayın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir