1. Anasayfa
  2. Gündem

Market Geçiş Turnikelerinin İşletmelere Avantajları

Market Geçiş Turnikelerinin İşletmelere Avantajları

Market turnikesi şeklinde halk arasında bilinmekte olan kelebek turnikeler, mağazaların güvenliğini sağlamak için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çıkışı ve girişi aynı olan mağazalarda girişin bulunduğu alandan çıkışın sağlanmaması için bu gibi araçlar sıklıkla tercih edilmektedir. Tabii ki bu durumun pek çok farklı nedeni olduğundan söz etmek mümkün olsa dahi ilk etapta akla gelen hırsızlık vakalarıdır.

Bilindiği gibi marketler, mağazalar ve diğer farklı işletmeler hırsızlık riski ile çoğu zaman karşı karşıya gelmektedir. Hırsızlar, giriş yapmış oldukları alandan ürünleri almalarının ardından geri çıkmaktadır ve kasa kısmından geçmediklerinden dolayı problem yaşamamaktadırlar. Fakat marketler de turnike sistemleri kullanılması ile bu risk tümüyle sıfıra inmektedir.

Market turnikeleri sadece hırsızlık olayları için değil, saldırı ve benzeri diğer farklı halleri de önlemek amacıyla kullanılan ve güvenilir olarak kabul edilmiş araçlar arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise girişler kontrollü bir şekilde yapılacak ve onlarca insan bir anda içeriye girişi sağlanmayacaktır.

Hipermarketler, alışveriş merkezleri ve süpermarketler hırsızlık tehlikesi ile karşılaştıklarında işletmeler için bir hayli uygun olan kelebek turnikelerdir. Montajının basit bir şekilde yapılması, tümüyle dayanıklı olması ve fiyatının uygun olması nedeni ile işletmeler için en doğru tercihler arasında yer alıyor.

Market Geçiş Sistemlerinin Sağlamlık Seviyesi Nedir?

Market turnikelerinin büyük bir kısmı krom kaplıdır ve bunun yanı sıra nikel ve çelik ile güçlendirilmiş olmakla birlikte sağlamlığı garanti ediyor. Bu sayede de her çeşit ittirme veya zorlamaya rağmen tek bir yöne dönen turnikeden çıkmak da mümkün olmamaktadır. Kaçak bir şey engelleyen bu sistemlerin önemli anlamda sağlam olduğu akıllarda yer ederken çoğu işletmenin market geçiş sistemleri tercihleri arasında bulunuyor.

Market Turnikelerinin Nitelikleri Nelerdir?

Market turnikesi şeklinde tanınan kelebek turnikeler, insan darbesinde de son derece dayanıklı yapısı bulunmaktadır ve bu durum kaçak geçişleri büyük ölçüde engellemekte aynı zamanda da hırsızlık riskini de en az seviyeye çekmektedir. İhtiyaca göre değişik boyutlarda da market turnikeleri bulunuyor ve bu neden ile işletme sahiplerinin de giriş kapısına uygun bir turnike tercihi yapmaları gerekmektedir.

Yaprak Turnike Nedir?

Tekerlekli sandalye ile torbayla, bavulla, bisikletle ve bebek arabası ile geçiş sağlayan turnike sistemleridir. Dış ve iç mekanlarda kullanılan buton iki modeli firmaların özellikle malzeme geçiş kısımlarında tercih edilmektedir. Boydan ve belden olarak iki bölüme ayrılan yaprak turnike güvenlikli geçişi sağlamak amacı ile pek çok alanda kullanılmaktadır.

Turnike Çeşitleri Nelerdir?

Turnike sistemleri şimdilerde birçok alanda kullanılan ve geçiş kısıtlamalarına yarayan sistem olarak tercih edilmektedir. Geçiş kısıtlamalarının olması demek güvenliğin sağlandığı manasına gelmektedir. Çoğunlukla güvenliği sağlamak amaçlı kullanan bulunmaktadır.

Turnike çeşitleri 4 kısma ayrılır. Bunlar;

  • Hızlı geçiş turnikeleri
  • Bel turnikeleri
  • Engelli geçiş turnikeleri
  • Boy turnikeleri

Turnike sistemleri günümüzde askeriyeler, havaalanları, yeraltı treni, karakollar, plazmalar, metrobüs istasyonları, hastaneler, oteller ve alışveriş merkezlerinde güvenle tercih edilmektedir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir