1. Anasayfa
  2. Gündem

Leke ve Akne Tedavisinde Kullanılan Etkili Yöntemler

Leke ve Akne Tedavisinde Kullanılan Etkili Yöntemler
0

Akne, sivilce ve leke problemleri günümüzde en çok karşılaşılan cilt sorunları arasında yer alır. Özellikle yağlı ciltlerde akne daha fazla görülür. Aknenin sıkılması, güneşin zararlı ışınları gibi nedenlerde ciltte lekelenmelerin oluşmasına neden olur. Leke ve akne tedavisi için çok sayıda yöntem kullanılır. Leke ve Akne Tedavisi

Doğal, kimyasal veya cerrahi yöntemler arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Bu noktada eğer cerrahi yöntemlere başvuracaksanız kaliteli, güvenilir ve bilindik yerlere başvurmanız önerilir. Cildimiz hassas olduğu için işin uzmanı olmayan kişilere emanet edilmemelidir. Tedaviye başlamadan önce mutlaka cilt deri yüzeyi mikroskopisi analiz edilmelidir.

Kimyasal Peeling

Diğer adıyla kimyasal soyulma leke problemlerinin tedavisinde sıklıkla kullanılır ve son zamanlarda daha da popüler bir hale gelmiştir. Sivilceleri yok etmek içinde kullanılır. Deriye kimyasal bir solüsyon sürülür ve derinin üst tabakasının soyulması beklenir. Buda yeni ve daha sağlıklı bir deri çıkmasına olanak sağlar. Lekenin derinliğine göre yüzeysel, orta ve derin olmak üzere 3 farklı sınıflandırmayla uygulanır.

Haftalık aralıklarla en çok yüzeysel ve orta kullanılır. Leke veya aknenin durumuna göre 3-6 sonunda tedavi sonuç gösterir. Kimyasal peeling gibi işlemler cildi soyduğu için ciddidir yani uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Aneztezi gerektirmez çünkü ameliyat türü bir işlem değildir, peeling uygulamasının biraz daha kimyasal ve yoğun halidir.

Mezoterapi

Hücre yenileme için kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Cildi yeniler, renk eşitsizliklerini önler ve daha ferah, canlı bir görünüm kazandırır. 3-6 seans sonrasında kendini belli eder. Cildin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız. Cildin kan dolaşımını düzenler, kombine vitaminlerin, protein yapı taşlarının ve istenilen dolgu enjeksiyon işlemlerinin cilde enjekte edilmesi sonrasında mezoterapi tamamlanır. Cilt için uygulandığı gibi saç ve selülit üzerine de uygulanabilir.

Lazer Tedavi

Eğer ciddi lekeleriniz varsa lazer uygulamasına başvurabilirsiniz. Çoğu durumda son aşamada olarak tercih edilir. En çok tercih edilen lazer uygulaması karbon fraksiyonel lazerdir. Bu işlemde istenmeyen doku yüksek yoğunluktaki karbondioksit ile buharlaştırılır. Zarar görmüş cilt yüzeyi temizlenir, daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesi sağlanır. Yaşlılık belirtisi ve güneş lekeleri bu sayede temizlenir.

Karbon maske

Özellikle cilt rengini açmak isteyenler için birebirdir. Bu sayede lekelerden de kurtulmuş olunur. Çünkü ciltteki renk eşitsizliklerini önler. Maskenin içinde arbutin, c vitamini, hyaluronik asit, kolajen, aloeözü bulunur. Cildin ihtiyacı olan nemi verir, bu sayede akne oluşumunun önüne geçmiş olur. Özellikle kojik asit sayesinde leke oluşumunu engeller ve var olan lekeleri yok eder.

Hizmetler

Eğer akne ve leke tedavisini kaliteli bir yerde yaptırmak istiyorsanız iyi araştırma yapın. Hizmetlerini de dikkatlice inceleyin.

Kaliteli bir yerde bulunan hizmetler;

  • Bursa saç ekimi
  • Cilt bakımı
  • Lazer uygulamaları
  • Bölgesel inceltme tedavileri

Bu hizmetlerin içinde çok sayıda farklı tedavi yöntemi yer almaktadır.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir