1. Anasayfa
  2. Mobil

Lumia 950 XL akıllı telefona Windows 11 yüklendi

Lumia 950 XL akıllı telefona Windows 11 yüklendi
0

Windows 11, Lumia 950 XL akıllı telefona kuruldu. Yeni işletim sistemi, çeşitli cihaz form faktörleri için iyi bir şekilde optimize edilmiştir ve yeni yerleşik mod ve büyük ölçüde geliştirilmiş hareket deneyimi sayesinde dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde harika çalışıyor.

Windows 11 22000.51’in ilk önizleme yapısı artık Windows Insider kanalında Intel, AMD ve ARM (Snapdragon) işlemcili masaüstü bilgisayarlar için resmi olarak mevcuttur. Harika optimizasyon sayesinde geliştirici, mobil form faktörüne ne kadar iyi ölçeklendiğini göstermek için Windows 11’i Lumia 950 XL akıllı telefona yükleyebildi.

Geliştirici Gustave Monce, UUP görüntülerini kullanarak Windows 11’in bir ARM yapısını derleyebildi ve işletim sistemini 2015 yılında Windows 10 Mobile ile piyasaya sürülen 5,7 inçlik bir cihaz olan Microsoft Lumia 950 XL’e başarıyla yükledi.

Windows 11 Lumia

Başlat menüsü çalışıyor, animasyon çalışıyor ve Windows 11 daha küçük bir ekrana iyi yanıt veriyor, ancak Microsoft’un tam uyumlu olması için hala yapacak çok işi var.

Geliştirici ayrıca, sürücüleri Windows 10 Mobile ve Windows 10’dan ARM projesine manuel olarak geçirerek Windows 11’de hücresel özelliği etkinleştirmeyi başardı. Bu prosedür, masaüstü işletim sisteminde arama ve mesajlaşma desteği sağlar.

Akıllı telefonda Windows 11

Windows 11, Snapdragon her zaman bağlı bir bilgisayarda hücresel bağlantıyı kontrol etmek için özel ayarlara sahip görünüyor ve Windows Phone akıllı telefonlarında çalışabilir.

Optimize edilmiş Windows 11 arayüzü

Windows 11 – Windows’un görünümünü ve hissini korurken, esas olarak kod, Windows 10 ve Microsoft’un iptal edilen Windows 10X’in entegre yeniliklerinden oluşur. Canlı döşemeler gitti, ancak simgeler dokunma için optimize edildi.

Ayrıca Microsoft’un Windows 11’in mobil bir sürümü üzerinde çalışmadığını da belirtmekte fayda var. Resmi belgeler, işletim sisteminin yalnızca 9 inç ekrana sahip cihazlarda çalıştığını doğruladı ve bu, şirketin onu kullanmak gibi bir planı olmadığı anlamına gelebilir. (Daha düşük çözünürlüklü mobil cihazlar için geçerlidir)

Birkaç geliştirici de Windows on ARM’yi amiral gemisi Android akıllı telefonlarda uygulamaya çalıştı, ancak bu çaba ilk aşamalarında ve Android cihazlarda Windows 11 veya Windows 11 çalıştırmanın ne zaman mümkün olacağını henüz bilmiyoruz.

Microsoft’a göre, Windows 11 cihazları bu yıl tatil sezonundan önce piyasaya sürülecek ve bazı gönderiler, dağıtımın 20 Ekim 2021 gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini öne sürüyor.

Yazı Kaynakları
WindowsLatest

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir