1. Anasayfa
  2. Grafik Tasarım

Logo Tasarım Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Logo Tasarım Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
0

İnternetten çalışmak için oldukça elverişli olan logo tasarımı sektörü siz alıcılar için fiyat konusunda oldukça mantıklı bir seçenek olsa da internetten yapacağınız her alımda olduğu gibi içinde bir risk barındırmaktadır. Özellikle logo yapacağını iddia eden satıcının bu işte uzman olmaması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durum ise hem alıcının zamanının boşa gitmesine hem de satıcının emeğinin ziyana uğramasına sebep olur. Bu nedenle önceden bazı kemik anekdotlara bakmak sizin için hayat kurtarıcı olabilir.

bionluk.com, Freelancer.com, Armut.com gibi freelancer arkadaşlarımızın sizlere hizmet verdiği sitelerde işi yapabilecek oldukça fazla kişi olduğundan yapılacak işin fiyatında da gözle görülür düşüş yaşanır. Ancak bu düşük fiyata alacağınız bir işten iyi bir hizmet alacağınızı göstermez. Bu nedenle düşük fiyatlı bir hizmet gördüğünüz zaman şüphe ile yaklaşmalısınız. Bazı freelancer arkadaşlarımız daha önceden yaptığı işleri portfolyolarında müşterileriyle paylaşmaktadır. Eğer seçtiğiniz arkadaşımızın logo tasarımı konusunda iyi olduğunu düşünüyorsanız kendisiyle görüşebilirsiniz. Ancak işin devamında sık sık iş özeti istemeli ve freelancer arkadaşımızın sorduğu soruları açık ve net biçimde cevaplamalısınız. İnternet üzerinden çalışanlar

İşin teknik kısmında ise sipariş vereceğiniz kişinin hangi programları kullandığını öğrenmelisiniz. Bazı programlar her tasarım için uygun değildir. Bu nedenle çizime elverişli, profesyonel programları kullanabilen tasarımcılar ile çalışmanız tavsiyemizdir. Ayrıca logonun hangi sektörde ve nerelerde kullanılacağı oldukça önemlidir. Ufak bir detay tüm logo tasarımı için değişim anlamına gelebilir. Hizmeti alacağınız kişinin donuk, karanlık, neon veya parlak renkler seçmediğinden emin olun.

Bu tür renkler tasarımın ahengini bozabilir. Ayrıca logonun sade ve zarif olmasına dikkat etmelisiniz. Hatta firma, büro veya site isminizin ön planda olmasını isterseniz logonuzun firma isminden oluşması hem dikkat çekici hem de sade ve zarif bir etki oluşturabilir. Tasarımın sizi ve sektörünüzü anlatabildiğinden ve kafa karıştırmadığından eminseniz doğru logoyu satın aldınız demektir. Ancak buna karar vermeden önce rastgele birkaç kişiye göstererek en az üçünün beğendiğinden emin olmalısınız. Çünkü logolar firmadan çok müşteriyi ilgilendirir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir