1. Anasayfa
  2. Oyun

League of Legends’da yasaklanması gereken şampiyonlar

League of Legends’da yasaklanması gereken şampiyonlar

Her yama ile birlikte oyunun çehresinin değiştiği bir gerçek ama değişmeyen tek bir şey varsa o da yasaklama aşamasında şampiyon seçiminde kararsız kalmaktır.

Bu tür bir kararsızlık içerisindeysen aşağıdaki liste sana yardımcı olacaktır.

Hecarim – Orman bölgesinde kabus olabilecek kadar güçlü durumda. Oldukça hareketli ve özel yeteneğiyle seni rahatsız edebilecek kadar kuvvetli. Bu yüzden riske girmeden onu yasaklamak çok daha doğru bir seçenek.

Evelynn – Görünmezlik sayesinde yüksek hareketliliğe sahip olan bu şampiyon ile düello yaparken dikkatli olmalısın. Bir anda kendini ölü olarak bulabilirsin. Bu nedenle onunla uğraşmak yerine onu yasaklamayı düşünmek çok daha doğru.

Darius – Üst koridorun hakimi olan bu şampiyon karşısında ne yaparsan yap bir şey değişmez. Çünkü sadece birkaç skor elde etmesi durumunda oyunu taşıma konusunda büyük bir fırsat elde edecektir. Buna izin vermemek en iyisi.

Kassadin – Özellikle büyü hasarı veren şampiyonlar karşısında etkin olan bu şampiyonu doğru şekilde kullanabilmek önemli. İki seçeneğin var ya bunu seçersin ya yasaklarsın. Orta koridorda başka şampiyonla oynamaya sıcak bakan herkes yasaklamalıdır.

Morgana – Destek rolünde tam bir belaya dönüşebilecek kadar sıkıntılı bir şampiyon. Bir kere rakibin yakaladığı zaman onun işini bitirmek her şeyden kolay olacaktır. Dolayısıyla onu yasaklamak çok iyi bir fikir olabilir.

Zed – Orta koridorun hakimi şampiyonlardan birisi. Oldukça hareketli ve aynı zamanda hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon. Başa çıkması kolay gibi gözükse bile doğru olanı yapmakta zorlanabilirsin. Zed ct seçimleri sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Yasuo – Orta koridorda sıkça seçilen bir şampiyon. Özellikle küme olarak düşük kümede yer alanların sıkça karşılaşacağı bir rakip olacak diyebilirim. Ona karşı oynamaktan hoşlanmayan herkesin onu yasaklaması gerekir.

Master Yi – Orman bölgesinde hızlı kamp temizleme ve güçlü baskın düzenleme yeteneklerinin hemen hemen hepsi onda vardır. Kitle kontrolüne karşı hassas olmasına rağmen oyunu taşıyabilecek kadar güçlü olduğundan yasaklanmalıdır.

Blitzcrank – Herkesi çileden çıkarabilecek kadar sıkıntılı bir şampiyondur. Destek rolünde rahat etmek isteyen herkesin yasaklaması gereken en doğru şampiyondur. Aksi durumda beklenilen hamlelerden uzak kalmak söz konusu olabilecektir.

Jhin – Alt koridorun bela şampiyonlardan birisi olduğu kesin. Ne yapılırsa yapılsın koridorda tuzaklardan kaçabilmek mümkün olmayabilir. Uzun menzilli silahı ile rakibin işini bitirmek onun işi. Çok fazla sıkıntı yaşamak istemiyorsanız onu yasaklamayı düşünmelisiniz.

Lulu – Destek rolünün bir numaralı isimlerinden birisi. Bu nedenle yasaklanması çok daha doğru. Ne olursa olsun ona karşı oynamak sıkıntılı olabilir. Bu nedenle elinizi çabuk tutup onu yasaklamayı düşünebilirsiniz. Rakibin sizden önce davranacağı zamanlar da olacağını unutmamalısınız.

Ashe – Alt koridorun kraliçesi. Belirli durumlar bir araya geldiği zaman sizi etkisiz bırakması çok zor olmayacaktır. Bu nedenle fırsat varken onu yasaklamak çok daha doğru olacaktır. Beslenmiş bir Ashe karşısında oynamak gerçekten sinir bozucu olacaktır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir