1. Anasayfa
  2. Şarkı Sözleri

Kolera – Ezberimi Bozdurdun – Şarkı Sözleri

Kolera – Ezberimi Bozdurdun – Şarkı Sözleri

Kolera Ezberimi Bozdurdun şarkı sözlerine buradan ulaşabilirsiniz. Koleranın yeni çıkan şarkısı ”Ezberimi Bozdurdun” youtube ve tüm dijital müzik platformlarında!

Kolera (Ezberimi Bozdurdun) Şarkı Sözleri♾️💎

[Verse 1]

Katlanırdı gönlüm gözüm görmeyince, gördüm seni, aktı savaş boyalarım, yağmurumu bir anda fark ettim. Varlığını görüp yokluğunla kendimi kahrettim. Gidiyordum sakinliğe hiçliklere, aşka geldim yarı yolda, yine düşünceme düştüğünü fark ettim. Dur desem de hayalinde kendimi kaybettim. Bilse ne fark eder bilmese de, bilirim ki doğru düşünmez şu başım dönmese de, yaşıyor sayılmam henüz kalbim ölmese de, ölü de değilim yaşadığımı henüz hissetmese de. Yaprak üstünde titreyen bir su gibiyim, bugün var yarın yok, ne diyeyim, her an hediye bileyim, önümde duruyorken nasıl ileri gideyim? söyle, lütfen bana söyle, seni gösteren gözlükler hep gözümde, bak bak bak, seni gözler durur gözüm, özlem dolu.

(Nakarat)

Dur dur dur dur dinle sus dinle duy kalbim ne diyor? Unutturdun kendimi ezberimi bozdurdun.
Dur dur dur dur dinle sus dinle duy kalbim ne diyor? Çatlamış dudaklara çölde şelaleyi buldurdun.

[Verse 2]

Ben arınım canım balın benleyken, sarhoşum bu ne şerbet? Fark etmem vakit nasıl akar, algılarımı kaybetmem normal, mekan zaman yok hiçim ben senleyken. Seni sevmeye gönüllü herkes, zaten senden başka kim daha çok sevilir ki ? Geldin hepimizi aşk ettin, kızamam kimseye, herkesi aşık ettin. Çocukluğum, gençliğim, anılarım bir çuvalda, külüm gibi savururum çuvalı aşağıya, sararım sensiz geçen hayatımı en başa, konmamda sorun var mı mis kokan saça? Sanki beste parça, kendi burda aslı camda, takılı bekliyor şu kalbi karda aşık. Geri sen kaldın, beni öldürdün.

(Nakarat)

Dur dur dur dur dinle sus dinle duy kalbim ne diyor? Unutturdun kendimi ezberimi bozdurdun.
Dur dur dur dur dinle sus dinle duy kalbim ne diyor? Çatlamış dudaklara çölde şelaleyi buldurdun.

Söz & Kayıt: Kolera (Esen Güler)
Müzik & Mix & Mastering: Şahsi
Yönetmen: Mustafa Özen
Yapım: Elessar Müzik

Spotify: https://open.spotify.com/album/63U98v1pYHhz2RdvkxwbBK
Apple Music: https://music.apple.com/tr/album/ezberimi-bozdurdun-single/1623372535?l=tr

https://www.instagram.com/kolerap/
https://twitter.com/Kolerap
https://www.facebook.com/KoleraRapResmi
https://www.elessarmuzik.com

Production: Ozan Karabağ
Kurgu: Ahmet Özen
Styling: Denizcan Kutlu
Make Up: Evren Yaman

Kolera Ezberimi Bozdurdun Şarkı Sözleri Analizi

Bu şarkı sözleri, aşkın getirdiği derin duygusal dönüşümleri, kendini kaybetme hissini ve aşkın yarattığı yoğun duygusal dalgalanmaları anlatıyor. İlk bölümde, şarkı sözü yazarının kendini sakin ve boş bir durumda hissederken aşka düşmesi ve bu durumun onun duygusal dünyasında büyük bir değişim yaratması dile getiriliyor. “Katlanırdı gönlüm gözüm görmeyince” ifadesi, aşkın gözle görülür bir değişiklik yarattığını ve bu durumun öncesindeki sakinliği bozduğunu vurguluyor.

Nakarat kısmında, “Dur dur dur dur dinle sus dinle duy kalbim ne diyor?” ifadesiyle, içsel bir sesin ve kalbin derinliklerinden gelen duyguların dinlenmesi gerektiği üzerinde duruluyor. Aşkın bireyi tamamen değiştirdiği, onun kendisini ve alışkanlıklarını unutturduğu, adeta çölde şelale bulduracak kadar büyük bir mucize yarattığı ifade ediliyor.

İkinci verse’de, aşkın sarhoş edici ve zamanı algılama şeklini değiştiren bir etkisi olduğundan bahsediliyor. “Ben arınım canım balın benleyken” gibi ifadelerle, sevilen kişiyle birlikte olmanın getirdiği mutluluk ve huzur anlatılıyor. Aşkın, kişinin geçmişini, anılarını ve yaşadıklarını bir çuvala doldurup savurabileceği kadar güçlü bir etkisi olduğu vurgulanıyor.

Genel olarak, bu şarkı sözleri, aşkın insan üzerindeki dönüştürücü gücünü, kendini kaybetme ve yeniden bulma süreçlerini, ve aşkın acı tatlı tüm yönlerini anlatıyor. Aşkın getirdiği yoğun duygularla nasıl başa çıkılacağı, bu duyguların kişiyi nasıl değiştirdiği ve aşkın hayatın anlamına katkısı üzerine düşünmeye sevk ediyor.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir