1. Anasayfa
  2. Rehber

Klavyede TL İşareti Nasıl Yapılır ? (₺)

Klavyede TL İşareti Nasıl Yapılır ? (₺)

Bildiğiniz üzere kullanmış olduğumuz bilgisayarlarda tuşların üzerinde bulunan simgeler kısıtlamalı olduğu için belli bir yere kadar görebilmektesiniz. Son zamanlarda forumlarda vs birçok alanda gördüğüm sorulardan bir tanesi olan klavyede tl işareti nasıl yapılır sorusunu bu yazımızda sizler için cevaplamak istedim.

Birazdan göstereceğim yöntem ile klavyenizde bulunan kısayol ile birlikte kolayca tl işareti yapma işlemini yapabileceksiniz. İnternet üzerinde genel olarak ”₺” işaretini yapmayı bilmeyenler google arama motoruna tl işareti yazarak kopylama yapmaktadır ve tabii ki bu durum her lazım olduğunda işi uzatmaktadır.

Dilerseniz nasıl yapacağımıza dair bilgiye geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Klavyede TL İşareti Nasıl Yapılır ? | Windows

Klavyenizde TL işareti yapabilmek için Alt Gr + T tuş kombinasyonu yapmanız yeterli olacaktır. Bu işaret güncel olan tüm windows sürümlerinde yapılmaktadır ki bu sayede internetten bulmak için uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Klavyede TL İşareti Nasıl Yapılır ? | Mac

Az önce göstermiş olduğum yöntem windows işletim sisteminde geçerliydi fakat bu yöntem ise Mac bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz tl işareti yapma yöntemidir. Mac üzerinden yapmak için ise Alt + T harf kombinasyonu ile birlikte mac tl işareti yapmış olacaksınızdır.

Bu yazımızda hem windows hem de mac işletim sisteminde nasıl tl işareti yapılır sorusunu cevapladık ve umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir