1. Anasayfa
  2. Sektörel

Kırmızı Örümcek İlacı

Kırmızı Örümcek İlacı
0

Kırmızı Örümceklerle Savaş Nasıl Olmalıdır?

Kırmızı örümceklerin görüldüğü zaman örümceklerin sayısı hesaplanmalıdır. Buna göre hangi yok etme yönteminin uygulanması gerektiği kararına varılır. Ayrıca, kırmızı örümcek ilacı bakanlık tarafından belirlenen miktarlarda verilir.

Aynı zamanda; etkilenen bitki artıkları ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Yabani otlar sürülmeli ve ayıklanmalıdır. Ayrıca, kırmızı örümcek ilacı dan önce doğal düşmanları ile bir savaş verilebilir. Özellikle Phytoseids, Coccinellids ve predatör tripler biyolojik mücadele için önemlidir. Bu yardımcı maddelerin korunması ve etkinliğinin artırılması için gerekli tedbirler alınmalıdır.

Kırmızı Örümcek İlacı Kültürel önlemler

Özellikle üretimin başlangıcında, zararlıları kontrol etmek için kimyasal ilaçlar kullanılmamalı ve diğer pestisitler arasında parazitler üzerinde en az olumsuz etki ile kullanılmalıdır. Phytoseiulus persimilis, salatalık ve domateslerde örümcek akarlarına karşı yaprakta 5 örümcek bulunduğu vakit biyolojik mücadele uygulanabilir.

Bununla birlikte; bu aşamada kırmızı örümcek ilacı kullanımı gerekir. Örümcek akarlarının ilk popülasyonu seranın çevresinde yer aldığından ve yerel olarak görülebildiğinden de yalnızca bu alanlara belirli insektisitler püskürtülmelidir. https://www.hortiturkey.com/zirai-mucadele/kirmiziorumcekler sitesinden kolaylıkla alabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir