1. Anasayfa
  2. Film

Karayip Korsanları Kronolojik Sıralaması

Karayip Korsanları, şimdiye kadar beş film için yayınlanan devasa bir franchise ve işte dizinin kronolojik sıralaması.

Karayip Korsanları Kronolojik Sıralaması

Karayip Korsanları serisi, Walt Disney Pictures tarafından üretilen ve Johnny Depp’in başrolde olduğu popüler bir film serisidir. Bu serinin kronolojik sıralaması, hikayenin bütünlüğünü ve karakterlerin gelişimini daha iyi anlamak isteyen izleyiciler için önemlidir.

İşte Karayip Korsanları film serisinin kronolojik sıralaması:

1. Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017)

Serinin beşinci filmi olan bu yapım, kronolojik olarak ilk sıradadır. Salazar, denizlerdeki tüm korsanları yok etmeye ant içmiş acımasız bir kaptandır. Genç Jack Sparrow, Salazar’ı Şeytan Üçgeni’ne hapsetmiştir ve Salazar’ın intikamı bunun üzerine kuruludur.

2. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)

Bu film, serinin ilk yayımlanan filmidir. Hikaye, Jack Sparrow ve Will Turner’ın Siyah İnci Gemisi’ni ve Elizabeth Swann’ı kurtarmaya çalışmasını anlatır. Bu filmde Jack, ilk kez Kaptan Barbossa ile karşı karşıya gelir.

3. Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006)

Ölü Adamın Sandığı’nda, Jack Sparrow, borçlu olduğu Davy Jones’un peşine düşer. Bu filmde, Uçan Hollandalı gemisi ve mürettebatı tanıtılır.

4. Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (2007)

Bu film, Ölü Adamın Sandığı’nın hemen sonrasında devam eder. Jack Sparrow’un Davy Jones’un dolabından kurtarılması ve Doğu Hindistan Ticaret Şirketi’ne karşı büyük bir savaşın başlaması anlatılır.

5. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)

Serinin dördüncü filmi olan Gizemli Denizlerde, Gençlik Pınarı’nı bulmaya çalışan Jack Sparrow’un hikayesini anlatır. Bu filmde, Kara Sakal ve Angelica gibi yeni karakterler de tanıtılır.

Karayip Korsanları serisi, macera dolu hikayesi ve unutulmaz karakterleriyle izleyicilere keyifli bir seyir deneyimi sunar. Seriyi kronolojik olarak izlemek, hikayenin detaylarını ve karakterlerin gelişimini daha iyi kavramak açısından faydalı olacaktır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir