1. Anasayfa
  2. Eğlence

Karayip Korsanları kronolojik Sıralaması

Karayip Korsanları, şimdiye kadar beş film için yayınlanan devasa bir franchise ve işte dizinin kronolojik sıralaması.

Karayip Korsanları kronolojik Sıralaması
0

İşte bütün Karayip Korsanları filmi kronolojik sırayla. 2003’ün orijinal Karayip Korsanları filminden önce, korsan filmleri stüdyolar tarafından gişe zehiri olarak görülüyordu. Yüksek profilli floplar arasında Cutthroat Island ve Disney’in animasyon macerası Treasure Planet vardı . İkonik yolculuğa dayanan Karayip Korsanları’na duyulan inanç o kadar düşüktü ki, bir aşamada potansiyel olarak Christopher Walken’ın Jack Sparrow olarak rol aldığı alternatif, doğrudan bir video filmi düşünüldü.

Bunun yerine, Disney projedeki zarları yuvarladı ve çok güzel ödedi. Filmin esprili senaryosu, Gore Verbinski’nin emin yönetmenliğiyle birleştiğinde, Karayip Korsanları’nı büyük bir başarı haline getirdi . Film, toplu olarak yaklaşık 5 milyar dolar hasılat elde eden franchise ile bugüne kadar dört devam filmi üretti. 2020’de Margot Robbie’nin yeni bir Pirates spinoff’una önderlik edeceği doğrulandı , ancak bu yeni giriş için gerçek hikaye ayrıntıları henüz açıklanmadı.

Karayip Korsanları film, tam görüntüleme sırası kafa karıştırıcı olabilir, böylece izleyicilerin yılda dikkat sürece romen rakamları kullanmayın.

Karayip Korsanları serisinin kronolojik sıralaması

  • Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)
  • Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006)
  • Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (2007)
  • Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)
  • Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatmaz (2017)

Johnny Depp’in Jack Sparrow’u her taksit arasındaki birleştirici faktör olabilirken, ilk üç film Keira Knightley’in Elizabeth’i ve Orlando Bloom’un Will’i arasındaki aşk hikayesine odaklandı.

Karayip Korsanları Ölü Adamın Sandığı ve Dünyanın Sonu arka arkaya vuruldu ve her ikisinin incelemeleri, aşırı çalışma süreleri ve alt planların fazlalığı bir eleştiri kaynağı olarak karıştırıldı.

Ne Knightley ne de Bloom dördüncü giriş Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides için geri döndüler , bunun yerine deniz kızı Syrena ve misyoner Philip arasında romantik bir alt plan vardı. Hikaye Gençlik Çeşmesi avına odaklandı, ancak incelemeler karıştırılmaya devam ederken, film başka bir kaçış başarısıydı.

Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatmaz, Jack’in geçmişinden gerçek bir hayaletin – Javier Bardem’in oynadığı – intikam almak için geri döndüğü en son taksittir. Dead Men Tell No Tale‘ın yardımcı yönetmeni Joachim Rønning’in yöneteceği ve muhtemelen Karen Gillan’ın oynayacağı altıncı film , Margot Robbie Pirates Of The Caribbean yan filminin yanı sıra yapımlarda yer alıyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir