1. Anasayfa
  2. Sağlık

Kahve dişlere zararlı mıdır?

Kahve dişlere zararlı mıdır?

Toplumumuz, kahve tüketimi konusunda dünya üzerinde yüksek bir sıralamaya sahiptir. Genel olarak birçok insan sabah uyandığı zaman kendisi için bir kahve hazırlar ve güne bu şekilde başlar. Bu sebepten dolayı da kahvenin dişler üzerinde meydana getirdiği sorunlardan şikayetçi birçok insan bulunur.

Türkiye’nin en seçkin endodonti uzmanlarından randevu almak için tıklayın.

Aşırı kahve tüketimi, dişin üzerinde yer alan kısmın dış renklenme yaşayarak kötü bir görünüme sahip olmasına neden olmaktadır. Bu durum ise, kişilerin eskisine nazaran daha sık bir şekilde dişlerini temizlemesine ve de bu sarı renkleri gidermesi için aşındırıcı macun kullanmasına neden olur. Ancak bu aşındırıcı macunlar, uzun süreli bir kullanım ile beraber dişe zarar vermektedir. Bu sebepten dolayı da kullanımı çok fazla önerilmez.

Çocuk diş hastanesi randuvu sistemi için tıklayın.

Kahve tüketimi sebebi ile dişlerinizde sararmalar yaşadıysanız, bu oluşan zararı daha minimal bir boyuta getirebilmek için kahve tüketiminizi düşürebilirsiniz. Bununla beraber, tüketecek olduğunuz birkaç meyve çeşidi dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olacak ve daha estetik bir gülüş ortaya çıkartacaktır. Bunlar çilek, elma, süt ve de süt ürünleridir.

Kişiler eğer bu zararlardan dolayı tedavi olmak isterlerse, günümüzde diş beyazlatma tedavisi sıklıkla yapılmaktadır. Bu tedavi, kısa süre içerisinde gerçekleşeceği için kişiler tedavi sonrasında çok daha güzel bir diş yapısına ve gülüşe sahip olabilir. Eğer sizler de kahve tüketiminden dolayı diş sorunları yaşıyorsanız, bu tedaviler arasından birini tercih ederek zararların önüne geçebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir